Menu strony

Jakie formalności są niezbędne jeśli się zamierza kupić mieszkanie na rynku wtórnym.

Podczas zakupu używanego mieszkania jest sporo formalności do spełnienia. Nawet jeżeli ktoś będzie miał odpowiednią ilość pieniędzy, to i tak od niektórych rzeczy nie ucieknie, a tym bardziej jeżeli transakcja miałaby być kredytowana.
Prawo w naszym kraju będzie wymagać, żeby wszystkie transakcje wiążące się z nieruchomościami były zawierane w formie aktu notarialnego, więc siłą rzeczy u notariusza trzeba się będzie w tym temacie zjawić.

Jeżeli wczytujesz się w ten artykuł to oznacza, że temat Cię bardzo zafascynował - kliknij odnośnik do strony prawo budowlane, a odnajdziesz równie wartościowe informacje.

Poza tym przed kupnem warto dokładnie sprawdzić stan danego mieszkania, czy na przykład nie będą na nim widnieć jakieś obciążenia w księgach wieczystych. Pominięcie tego może spowodować kiedyś spore problemy, z tego też powodu nie należy sobie tego lekceważyć. A jeśli na zakup będzie brany kredyt, to dochodzi jeszcze cała procedura wiążąca się z jego przyznaniem - przeczytaj tutaj.


Internet - kadr


W pierwszej kolejności banki weryfikują w oparciu o otrzymane zaświadczenia o dochodach kredytową zdolność chętnych na mieszkanie.

Zobacz w tym miejscu, sprawdź ofertę kancelaria prawna częstochowa naszej firmy a z całą pewnością przeczytasz coś ciekawego. Gwarantujemy bardzo atrakcyjne ceny, więc nie będziesz żałować!

Dokładnie weryfikują również dotychczasową historię w BIKu, żeby mieć pewność, że kredyt zostanie spłacony. Jeśli ten etap przejdzie się pozytywnie, to następnym z kroków jest wycena nieruchomości Bielsko-Biała, wykonana przez uprawnionego rzeczoznawcę. Jest to konieczne do tego, aby bank otrzymał informację, ile jest warta nieruchomość, która będzie stanowiła zabezpieczenie kredytu.
Przy nieruchomościach należy również dostarczyć wypis z ksiąg wieczystych, oraz kilka zaświadczeń ze spółdzielni. Na koniec, jeśli nie będzie żadnych problemów, pozostanie podpisać umowę i przelać pieniądze sprzedającemu.
19-10-30 07:27:03