Menu strony

Bycie pracodawcą to duża odpowiedzialność - dowiedz się, jakie prawa oraz obowiązki ma przedsiębiorca

Jeśli mamy swoją firmę, mamy wobec niej sporo obowiązków. Osoby, które zatrudniliśmy muszą być pewne, że stoimy za nimi murem, jeżeli będą sumienie wywiązywać się ze swych obowiązków. Powinniśmy również nie zapominać, że czasem warto jest pomyśleć o dodatkowej umowie z pracownikiem, jedną z dodatkowych umów może być przykładowo umowa o zakazie konkurencji. Wiadomo, że nie zawsze pracownicy mają ochotę się na to zgodzić. Jednak, kiedy taka umowa będzie obejmować tylko czas czynnej pracy w konkretnej firmie to w porządku, ale bywa, że klauzula o zakazie konkurencji przenosi się na o wiele dłuższy czas, dlatego zanim postanowimy podpisać umowę musimy ją punkt po punkcie sprawdzić.


Będąc szefem w przedsiębiorstwie musimy dbać o to, by w odpowiedni sposób dokonano zaksięgowania wypłat. Jeżeli chodzi o księgowanie wynagrodzeń, to branie pod uwagę tego, jakie wynagrodzenie dostają wszyscy pracownicy, w tym wyszczególnienie, na co konkretnie idą środki odciągane z ich płac (umowa o zakazie konkurencji). Dlatego do ewidencjonowania płac potrzebny jest zdolny księgowy i w dzisiejszych czasach potrzebne okażą się programy ułatwiające owe księgowanie. Należy też nie zapominać, o tym żeby wypłaty były przekazywane na konto pracownika w określonym terminie. Bo nie jedynie parownik powinien wywiązać się ze swoich obowiązków, ale też pracodawca.
dokumenty


Zanim wyruszymy do sądu

Gdy musimy pozwać kogoś o alimenty - polecana kancelaria adwokacka w sprawie alimentów- http://www.kancelaria-cpr.pl/oferta/adwokat-alimenty/ - lub chcemy się z kimś rozwieść, to powinniśmy nie zapominać, że najpierw trzeba stworzyć pozew.kompleksowa wiadomość (odkryj stronę)A jak napisać pozew do sądu? Nie zawsze jest to banalna sprawa, powinniśmy sprawdzić jak wygląda ogólny wzór i spróbować (księgowanie wynagrodzeń). Jednak, jeżeli nie jesteśmy osobami, które są w stanie dać sobie radę z takim pozwem, to można pójść do prawnika.


Wiadomo, że wizyta i napisanie dla nas pozwu to pewne koszty, ale jeżeli chcemy by sąd przyjął pozew, to powinien być on właściwie napisany. W sytuacji, kiedy sprawa nie będzie dotyczyła wielkich pieniędzy pozew będziemy musieli spisać na właściwym formularzu. Nie będziemy wiec musieli uciekać się do wsparcia prawnika, bo nie jest to skomplikowana sprawa . Ale, jeżeli mowa o dużych pieniądzach to sensowniej wesprzeć się osobami, które adwokatami.
19-02-21 12:21:02