Menu strony

Co robić, gdy dostaniemy informacje o nakazie zapłaty? Jak można wtedy zareagować?

Kiedy możliwe jest zażądania wydania nakazu zapłaty? A co możemy zrobić, gdy nakaz zostanie wydany przeciwko nam? Jakie są możliwość w takiej sytuacji i na czym to właściwie polega? Co to jest właściwie jest nakaz zapłaty? W sądownictwie w sporej ilości spraw o roszczenia pieniężne sądy cywilne orzekają nakaz zapłaty. Takiego nakazu zapłaty nie powinniśmy jednakże utożsamiać z klasycznym postępowaniem w sądzie.


książki prawnicze
Dodatkowo wydanie nakazu zapłaty faktycznie nie oznacza, że w rozprawie powód wygra z pozwanym. Nie warto w związku z tym się poddawać, tym bardziej gdy dysponujemy odpowiednimi zarzutami odnośnie roszczeń powoda, przykładowo zarzutem przedawnienia.

Ten odnośnik do serwisu (https://adwokatjurendt.pl/) prowadzi do bardzo ciekawej strony, która posiada równie intrygujące informacje na opisywany wątek.

Nakazy zapłaty ogłaszane są w postępowaniu nakazowym, lecz również upominawczym jak również postępowaniu elektronicznym.

Specyfika dla tych postępowań, które kończą się wystawieniem nakazu zapłaty polega na tym, iż aktywność obu stron jest w tego typu sytuacji ograniczona do minimum. Pytanie natomiast jest takie, dlaczego pozwany o takim nakazie dowiaduje się dopiero podczas jego doręczenia? Co natomiast ważne, to iż o nakazie dowiedzieliśmy się dopiero po jego wydaniu nie zamyka nam drogi do obrony przed roszczeniami powoda.

Spojrzyj na opublikowany tu artykuł, a z pewnością niezwykle Cię zainteresuje, ponieważ odnajdziesz tam istotne informacje dotyczące tego tematu.

Nie jest tak, iż jeśli nakaz zapłaty jest wydany przez sąd, to znaczy, iż roszczenie powoda jest w mocy, tym bardziej, iż jest coś takiego jak sprzeciw od nakazu zapłaty - . Często sąd może nakazać osobie pozwanej spełnienie roszczenia lub też wniesienie w odpowiednim terminie sprzeciwu od tej decyzji sądu.


W zależności od typu postępowania od nakazu zapłaty można wnieść sprzeciw albo zarzuty. Nakaz zapłaty ma dużą moc, bo jego los jest rozstrzygnięty w niesamowicie szybkim czasie. Bezczynność osoby pozwanej sprawia, że nakaz zapłaty uprawomocni się. Skutki wydania nakazu zapłaty będą się jednak różnic w zależności od tego, czy dokument był wystawiony w postępowaniu nakazowym, czy upominawczym. Od tej kwestii wiele zależy i jeżeli chcemy zareagować trzeba o tej rzeczy pamiętać.Od naszego działania będzie zależało bardzo dużo, głównie to, w jaki sposób dana sprawa rozwinie się później. Nie bez przyczyny mówi się, że nieznajomość prawa szkodzi. W tym wypadku jest to najprawdziwszą prawdą. Jak widzimy zaznajomienie się z zasadami, które wiążą się z tym tematem sprawi, że unikniemy nieprzyjemności.
19-09-23 13:18:04