Kiedy możliwe jest zażądania wydania nakazu zapłaty? A co możemy zrobić, gdy nakaz zostanie wydany przeciwko nam? Jakie są możliwość w takiej sytuacji i na czym to właściwie polega? Co to jest właściwie jest nakaz zapłaty? W sądownictwie w sporej ilości spraw o roszczenia pieniężne sądy cywilne orzekają
nakaz zapłaty. Takiego nakazu zapłaty nie powinniśmy jednakże utożsamiać z klasycznym postępowaniem w sądzie.
Dodatkowo wydanie nakazu zapłaty faktycznie nie oznacza, że w rozprawie powód wygra z pozwanym. Nie warto w związku z tym się poddawać, tym bardziej gdy dysponujemy odpowiednimi zarzutami odnośnie roszczeń powoda, przykładowo zarzutem przedawnienia.
Ten odnośnik do serwisu (
https://adwokatjurendt.pl/) prowadzi do bardzo ciekawej strony, która posiada równie intrygujące informacje na opisywany wątek.
Nakazy zapłaty ogłaszane są w postępowaniu nakazowym, lecz również upominawczym jak również postępowaniu elektronicznym.
Specyfika dla tych postępowań, które kończą się wystawieniem nakazu zapłaty polega na tym, iż aktywność obu stron jest w tego typu sytuacji ograniczona do minimum. Pytanie natomiast jest takie, dlaczego pozwany o takim nakazie dowiaduje się dopiero podczas jego doręczenia? Co natomiast ważne, to iż o nakazie dowiedzieliśmy się dopiero po jego wydaniu nie zamyka nam drogi do obrony przed roszczeniami powoda.
Spojrzyj na
opublikowany tu artykuł, a z pewnością niezwykle Cię zainteresuje, ponieważ odnajdziesz tam istotne informacje dotyczące tego tematu.
Nie jest tak, iż jeśli nakaz zapłaty jest wydany przez sąd, to znaczy, iż roszczenie powoda jest w mocy, tym bardziej, iż jest coś takiego jak sprzeciw od nakazu zapłaty - . Często sąd może nakazać osobie pozwanej spełnienie
roszczenia lub też wniesienie w odpowiednim terminie sprzeciwu od tej decyzji sądu.