Menu strony

Do jakich spraw najbardziej konieczny jest doradca finansowy? W jakich sprawach nam szczególnie może pomóc?

Doradca finansowy jest jakby pośrednikiem pomiędzy klientem a bankiem. Klient chce zdobyć najlepszy kredyt, zaś bank udziela go pod określonymi warunkami. Dzisiaj jest dosyć znaczny popyt na tego rodzaju usługi, choćby z tego powodu, iż banki wdrażają dość restrykcyjne procedury ofiarowania kredytów.


Niestety, lecz przeciętny klient nie ma tak dużo czasu, aby odwiedzać każdy bank z osobna, w jakich jest w stanie przeprowadzić następne rozmowy, z jakich wszystko może pojąć i nie będzie miał kłopotów z weryfikacją takich zagadnień. Ponadto taki człowiek może mieć już jakieś kredyty, które także utrudniają skorzystanie z kolejnej pożyczki. Z pomocą w takich sytuacjach przychodzi najlepszy niezależny doradca finansowy z Warszawy. Na pewno pomoże on wybrać jak najbardziej korzystną ofertę, jednocześnie pod kątem finansowym, ale także możliwej do zrealizowania przy pamiętaniu o indywidualnej sytuacji kredytobiorcy.

Doradca finansowy zajmują się przede wszystkim obsługą klientów, jacy szukają kredytów. Jedno z pierwszych spotkań z klientem służy rozpoznaniu potrzeb danej osoby. W czasie tej rozmowy doradca zostaje poinformowany, jakiego typu i w jakiej wielkości kredytu się oczekuje, na co będą przeznaczone pieniądze z uzyskanego kredytu. W czasie takiej rozmowy mogą padać różnorodne pytania. Doradca tak więc może zapytać, czy klient zastanawia się nad ofertą kredytów walutowych a może w grę wchodzą tylko kredyty złotówkowe. Na tym etapie także ocenia się wstępnie sytuację finansową klienta, czyli mogą paść pytania czy klient jest w stanie zabezpieczyć kredyt przez hipotekę albo poręczycieli.


Pozostałe zadania to przedłożenie klientowi dokumentów, dzięki którym bank będzie w stanie zdefiniować zdolność kredytową.

Jeśli ciekawią Cię opisane w niniejszym materiale tematy i masz chęć zobaczyć większą ilość informacji na taki temat - kliknij tu!

Każdy, kto otrzymał kredyt wie, że tu ważne są nie tylko zaświadczenia o zarobkach, ale również dokumenty z ZUS, dokumenty z sądu a nawet druki banku, jakie trzeba wypełnić, jak planujemy otrzymać kredyt. Doradca finansowy nie tylko przekazuje klientowi najważniejsze wiadomości, jakiego rodzaju dokumenty musimy dostarczyć, ale także pomaga przy ich kompletowaniu i wypełnianiu. To na pewno jest duże wsparcie dla każdego, kto pragnie uzyskać najbardziej odpowiedni kredyt, na jak najlepszych warunkach. Taka pomoc jest nieoceniona
20-05-16 08:05:02