Menu strony

Outsourcing usług

Kilkanaście lat temu księgowy w firmie to jedno z pierwszych obsadzanych stanowisk. Teraz nieraz firmy wybierają usługi księgowe i finansowe realizowane przez usługodawców zewnętrznych. Outsourcing księgowości, porad prawnych czy obsługi kadr i płac daje szansę na redukcję kosztów przedsiębiorstwa.
praca
Zmniejszenie kosztów dla różnej wielkości firm wypływa z ich różnego stanu. Dla małych firm angaż danego pracownika oraz zapewnienie mu wymaganych szkoleń jest bardziej kosztowne niż zlecenie obsługi stanowiska firmie zewnętrznej. Również ilość pracy w tym przypadku zazwyczaj nie wymaga osoby na pełnym etacie. Duże firmy traktują outsourcing jako formę inwestycji, z której zyski będzie można zobaczyć w przyszłości. Niskie koszty wypływają z niższych cen firmy outsourcingowej w relacji do utrzymania własnego działu jak i z bardziej bez omyłkowej pracy firmy specjalistycznej. Na przykład badanie sprawozdań finansowych przez Financial Service Support jest trudnym zadaniem a błędnie wykonane ma poważne skutki finansowe i czasochłonne.

Preferując outsourcing danych działań przedsiębiorstwo może poświęcić całą swoją energię kluczowej działalności, specjaliści z firmy zewnętrznej utrzymują nierzadko wyższy poziom usług (np. ważnego audytu usług finansowych od jest na ogół bardziej obiektywny niż w wykonaniu naszej firmy, pracownicy firmy zewnętrznej pilnują ciągłego podnoszenia kwalifikacji), zmniejsza się ryzyko ponoszone w związku ze skutkami uchybień naszych pracowników. Prócz opisanych zalet ciężko pominąć wady. Utrudniony przepływ wiadomości, mniejsze poczucie bycia odpowiedzialnym za losy naszej organizacji, ograniczone możliwości szybkich zmian w procesach, które zlecamy to tylko niektóre z nich.

Sprawdź też

Consulting i coaching - sprawdzone rozwiązania dla przedsiębiorstw

Biznes, mężczyźni
W poniższym niedługim tekście opisujemy pojęcia z dziedziny gospodarczej, które są kluczowe w ostatnich latach. Powinien poznać je każdy przedsiębiorca planujący zdobyć wiele w obecnym, niełatwym ekonomicznie świecie. Zapraszamy do czytania.


Trudno nie uwzględnić wszystkich powodów, dla których outsourcing stał się tak powszechny na zachodzie i coraz częściej wykorzystywany jest w polskich firmach. Warto więc przeanalizować wszystkie za i przeciw i wybrać najlepszą opcję dla swojego przedsiębiorstwa.

Zapraszamy na stronę


Sprawdź najlepszą propozycję w miejscu: Usługi finansowe Financial Service Support w Warszawie
Na podstawie: Financial Service Support
20-06-08 07:15:10