Menu strony

Licytacje jako metoda spieniężenia rzeczy dłużnika

Jakakolwiek osoba, która nie płaci własnych kredytów powinna być świadoma tego, że dobra kupione za pożyczone pieniądze potrafią jej być odebrane i zbyte w drodze przetargów.


Słój z oszczędnościami


Licytacje komornicze Tarnowskie Góry to jeden z metod spieniężenia rzeczy dłużnika, jakie zostały zajęte w toku działania egzekucyjnego. Dla kupujących jest to sposobność nabycia mieszkania, auta, lub różnych przedmiotów po atrakcyjnej cenie. Sprzedaż zajętych przedmiotów odbywa się w drodze aukcji publicznej. Ogłoszenie o aukcji komorniczej przekazuje się do powszechnej wiadomości. Jest tam umieszczona informacja na temat obiektu, terminu i miejsca licytacji. Niezwykle ważna dla ewentualnych licytantów jest cena danego przedmiotu, czy też posiadłości.

Namawiamy - naciśnij tutaj nfe nakrętki i przenieś się na kolejną naszą stronę. Tam czekają na Ciebie świeżutkie i rzetelne informacje.

Licytować można wyłącznie posiadłość będącą własnością dłużnika. Wartość wywołania w pierwszym czasie aukcji publicznej wynosi ¾ wartości przybliżonej. Jeśli licytacja w pierwszym czasie nie dojdzie do skutku, zajęte ruchomości mogą być zbyte w drugim terminie licytacyjnym. Inny termin licytacji możliwy jest wyłącznie na prośbę wierzyciela. W takim przypadku wartość wywołania wynosi ½ wartości szacunkowej.

Z pewnością zda Ci się łącze do wpisu (http://www.magdalenagrzeskowiak.pl/prawo-rodzinne/rozwod-warszawa.html), jeśli interesują Cię zawarte w naszym artykule wątki. Na następnej witrynie wyszukasz ich o wiele więcej.

Osoba, która pragnie przystąpić do przetargu powinna złożyć komornikowi porękę w wysokości jednej dziesiątej kwoty oszacowania. Nie uiszczając rękojmi, nie zostanie dopuszczona do udziału w przetargu. Sama aukcja odbywa się ustnie i zwycięża ją uczestnik, który zaoferuje najwyższą zapłatę.


Sprawdź też

Oferty dla ludzi, którzy pragną skorzystać z usług notariusza

kredyt - malowidło
W dzisiejszych czasach usługi notarialne są niezwykle rozpowszechnione i udostępniane na atrakcyjnych warunkach. Cieszą się powodzeniem wśród rozmaitych klientów, w tym między innymi wśród posiadaczy nieruchomości, którym zależy na ich przepisaniu.


Licytacja rzeczy, czy też domu to okazja dla każdych zainteresowanych, by nabyć rzecz, czy też posiadłość w atrakcyjnej cenie.
21-02-25 07:36:04