prawo pracy określa
także, że zatrudniony jest zobowiązany do: przestrzegania czasu pracy ustalonego w zakładzie pracy,
przestrzegania kodeksu pracy i ustalonego w zakładzie pracy porządku, przestrzegania regulacji i zasad BHP a także przepisów przeciwpożarowych.
Za nieprzestrzeganie przez zatrudnionego ustalonej organizacji oraz porządku w zakładzie pracy, a również obranego sposobu zatwierdzania przybycia i obecności w miejscu pracy oraz usprawiedliwiania nieobecności w pracy chlebodawca może zastosować wobec zatrudnionego karę nagany bądź upomnienia. Dodatkowo pracownik, który na skutek niewykonania czy też niewłaściwego wykonania swych pracowniczych obowiązków ze swojej winy wyrządził chlebodawcy stratę, ponosi też materialną odpowiedzialność.
Jeśli Twoim planem na dziś jest odszukanie kolejnego tak nietypowego artykułu jak ten, to stanowczo zalecam tę witrynę (
http://radca-pr.pl/). Pomyśl o tym - ona Ci się spodoba.
Jeżeli szkoda wyrządzona została niecelowo, odszkodowanie będzie równe wielkości wyrządzonej szkody, lecz nie może być większe aniżeli 3-miesięczne honorarium pracobiorcy. Jeśli pracownik wyrządził szkodę umyślnie zobowiązany jest do jej naprawienia w całkowitej wysokości.