Menu strony

Czy podróż samolotem to wygoda i ekonomia czasu? Naturalnie, jednak nie zaszkodzi zapoznać się z prawami, które stoją na naszej straży.

Wyprawy kształcą – to zdanie słyszymy od wielu ludzi i sami ich doznając mało przypuszczalnym jest, że się z nimi nie zgodzimy. Każda wycieczka związana jest jednakże z nieodzownością transportu. Jaki typ wybierzemy zależy już od nas i naszego zasobu finansowego, a także ekstra okazji udostępnianych w sieci.

poczekalnia lotniska
Transport kolejowy wydaje się być idealnym rozwiązaniem, aktualnie również w Polsce. Mamy dużą powierzchnię, co umożliwia spacerowanie po pociągu i rozprostowanie nóg. Szczególnie chodliwe są wagony przedziałowe, które gwarantują pewnego rodzaju prywatność. Nieszczęśliwie, w krajach zachodnich są one na ogół wybitnie drogie, a w mniej rozwiniętych podróż trwa nadmiernie długo. Auto jest komfortową opcją, ale dość kosztowną i wyczerpującą. Autobus – nazbyt długa podróż oraz zbyt niekomfortowa. Pomijając promy zostaje nam samolot. Jest to najczęściej wybierany sposób transportu, jeżeli wybieramy się na wakacje za granicę lub w daleką podróż, także biznesową. Zanim jednak wejdziemy na pokład ważne, aby zweryfikować jakie są prawa pasażera. Dowiedz się więcej tutaj - skylegal.pl

Prawa w Polsce

Niekoniecznie każdy zdaje sobie sprawę, iż przewoźnik lotniczy jest zmuszony osłonić opieką pasażerów w przypadku odwołania lotu, odmowy przyjęcia na pokład wbrew woli pasażera, czy niemałego opóźnienia lotu. Znamionuje to, że nie musimy martwić się nadplanowymi kosztami. Co ciekawe, w takiej sytuacji przypada nam prawo bezpłatnego wyżywienia i napojów, dwie rozmowy telefoniczne, faksy, dalekopisy bądź e-maile, a także kwaterunek w hotelu angażując w to transport pomiędzy lotniskiem a miejscem zakwaterowania.

1 2