Menu strony

Opłat bywa tak wiele, że nie sposób im podołać. Sprawdź, czy wszystkie rachunki są spłacone!

Co miesiąc bywamy zobowiązani do uiszczania opłat za rachunki. Płacimy czynsz, energię elektryczną, rachunek za wodę, wywóz odpadów, jak także za usługi rozrywkowe, czyli telefon, sieć oraz telewizję. Każdy człowiek w Polsce posiadający zarejestrowany odbiornik TV jest zobligowany do uiszczania opłaty abonamentowej RTV.

opłaty za telewizję i radio
Obowiązkowa opłata budzi niechęć w Polakach

Od wielu lat na naszych rodakach posiadających działające aparaty radiowe i telewizory spoczywa obowiązek rejestracji urządzeń i uiszczania regularnej opłaty abonamentowej. Abonament RTV nie jest tani, ponieważ miesiąc użytkowania telewizora kosztuje ponad 20 złotych, a radia ponad 6 złotych. Opłaty te wzbudzają w Polakach spore emocje, bo większość opłaca również telewizje kablowe i cyfrowe, a mimo to musi płacić drugi raz za samo trzymanie w domu odbiornika telewizyjnego. Wiele osób w pewnym momencie przestało opłacać abonament RTV. W ostatnim czasie do ich mieszkań przyszły jednak upomnienia i wezwania do zapłaty naprawdę dużej kwoty.

Gdy ma miejsce przedawnienie abonamentu RTV?

Poczta Polska wysłała upomnienia, w których nakłada żądanie opłacenia bardzo dużej kary, ma to być wartość równająca się trzydziestokrotnej opłacie za użytkowanie odbiorników. Zdenerwowani konsumenci masowo poczęli poszukiwać pomocy oraz informacji, kiedy następuje przedawnienie abonamentu RTV. Jak się okazuje, zaległości z tego tytułu podlegają przedawnieniu po pięciu latach. Obecnie sejm pracuje nad nową ustawą radiofoniczną, która miałaby znieść opłatę abonamentową, a w jej miejsce wprowadzić opłatę audiowizualną, znacznie niższą. Nie wiadomo jednak, w jakim czasie przepisy ulegną zmianie.

prawo
Radca prawny odpowie na wszystkie pytania

Osoby, które dostaną podobne upomnienie oraz boją się, czy ich abonament uległ już przedawnieniu, mają możliwość odwiedzić specjalistę i przedstawić pojawiające się wątpliwości. Odpowiednim miejscem, aby szukać wsparcia, okaże się kancelaria Wrocław - (znak handlowy i jego ochrona) prawna. W sieci można znaleźć bardzo wiele informacji, jednakże czasami okazują się one sprzeczne i niejasne. Rozmowa z radcą rzuci na sprawę zupełnie nowe światło i pomoże właściwie zareagować na otrzymane wezwanie do zapłaty. W kancelarii prawnej można uzyskać pomoc w różnych sytuacjach i przy różnych problemach: osobistych i zawodowych.
20-02-05 07:47:04