Menu strony

Wybierz właściwego komornika sądowego

W całym naszym życiu, niekiedy zdarza się nam kooperować z innymi osobami, prowadząc biznes, korzystając z ich usług. Niekiedy jednak takie osoby są nierzetelne lub zwyczajnie niewypłacalne, zatem na takiej współpracy tracimy bardzo dużo.


Jednak całe szczęście w owej sytuacji nie pozostajemy bezradni, gdyż stworzono odpowiednie organy, które nam tutaj dopomogą.


Ford Mondeo


Jeżeli nie chcemy tracić na ogromnej prowizji w firmie windykacyjnej, dobrym pomysłem w tej sytuacji jest komornik Olesno, mimo niedużego rozmiaru, posiada kilka kancelarii tego typu na swoim terenie. Bowiem w przypadku powództwa cywilnego, osobiście jesteś w stanie wybrać własnego reprezentanta, nie musisz zadowalać się tym, który mieści się w twoim rejonie. Obecnie specjaliści ci, ze względu na wzmożoną konkurencję, prześcigają się w świadczeniach, bowiem otrzymują pokaźną prowizję od każdego klienta. Zanim podejmiesz decyzje, należy zapoznać się z ich witrynami internetowymi.


Kiedy już wybierzesz danego komornika, będziesz musiał odwiedzić sąd rejonowy Olesno posiada dwie tego typu placówki. Tam musisz otworzyć rozprawę z powództwa cywilnego, w której będziesz domagać się od dłużnika oddania swoich pieniędzy. Tego typu procesy trwają bardzo krótko, jeśli tylko złożysz solidną i wyczerpującą temat dokumentację. Po ogłoszeniu wyroku, twój komornik uda się do dłużnika z oficjalnym pismem, podając okres spłaty długu. Taka osoba może się ubiegać o rozbicie kwoty na raty, jednak będzie musiała regularnie je spłacać. Jeśli tak nie będzie, komornik (http://komornikolesno.pl/) może przejąć jego wypłatę.


Sprawdź też

Jakie obowiązki wykonuje komornik?

Porady prawne
Praca komornika jest na pewno niezwykle ciężkim zajęciem. Zwykle ludzie żywią do osób pracujących w tym zawodzie nie tylko niechęć, ale także wręcz agresję. Przyczyną tego jest naturalnie to, czym się komornik zajmuje. Praca komornika jest również zawodem niezwykle niebezpiecznym i wymagającym poświęcenia. Do podstawowych działań komornika można zaliczyć ściąganie długów. Proces ten posiada sporo etapów. Na początku windykacja długu opiera się na zajęciu konta bankowego. Konfiskuje się najczęściej sporą część dochodów dłużnika, jednak nie całość, aby nie pozbawiać go środków do życia. Czasami jednak zdarza się tego rodzaju sytuacja, gdy dłużnik nie ma żadnych dochodów i nie jest możliwym tego rodzaju działanie.


Jeżeli chcesz odzyskać pieniądze od persony, która cię oszukała, musisz działać kanałami formalnymi.


Sąd rejonowy Olesno zainicjuje postępowanie a wytypowany wcześniej komornik skutecznie zajmie się oddaniem pieniędzy. Cała sytuacja może się ciągnąć także kilka miesięcy, jednak sukces mamy prawie gwarantowany.
20-08-18 07:59:05