Menu strony

Czy turyście przysługuje zapłata, gdy jego przelot został odwołany?

Przemieszczanie po świecie stało się aktualnie łatwiejsze za sprawą rozwoju techniki lotniczej. W dobie globalizmu latanie samolotem nie jest już dostępne wyłącznie dla wąskiej grupy bogaczy. Teraz latanie samolotem jest możliwe także dla ludzi mniej zamożnych. Jeśli zakupi się bilet stosunkowo wcześniej, to można lecieć niemal za przysłowiową złotówkę. Dlatego zarówno wyprawy dla naszych lokalnych przedsiębiorców, jak i przeloty na wakacje stały się możliwe faktycznie dla każdego obywatela. Przelot samolotem jest jednak dla wielu ludzi nieznanym doświadczeniem. Toteż wielu z nich nie wie, jakie ma prawa. Warto więc się z nimi zapoznać, ponieważ wtedy będzie możliwe w pełni czerpanie z praw jakie nam przysługują.


Lotnisko
Wykupując bilet powietrzny trzeba pamiętać, że miejsce zakupu czy uznanie obywatelstwa polskiego klienta nie powinno być przyczyną wyższej ceny biletu. Prawo strzeże klientów linii lotniczych w momencie, gdy lot z powodu nadkompletu rezerwacji odmówiono klientowi wstępu na pokład samolotu, gdy przelot ma opóźnienie dłuższe niż 3 godziny czy gdy lot został odwołany. Aby móc ubiegać się o odszkodowanie, to trzeba do tego jeszcze spełnić dodatkowe warunki.

Ta nowa treść (http://bhp-online.com/ocena-ryzyka-zawodowego-technik-informatyk-p5350) jest niezwykle interesująca i jeśli poszukujesz więcej danych na omawianą tu tematykę, to odnajdziesz je tutaj.

Pierwszym warunkiem jest to, że sam wylot powinien odbyć się z terytorium Unii Europejskiej (-> link). Jeśli ten warunek nie jest spełniony, to istnieje jeszcze inny: jeżeli pasażer dociera samolotem przewoźnika pochodzącego z Unii Europejskiej, Szwajcarii, Islandii czy Norwegii.

na www więcej informacji
Spełnienie powyższych warunków uprania klienta do domagania się odszkodowania. Jest o co się starać, ponieważ można dostać od dwustu pięćdziesięciu do 600 euro. Wypłata jest zależna od długości trasy. Jeżeli lot odbywa się w obrębie państw Unii Europejskiej, to przysługują pasażerowi ściśle określone sumy pieniędzy: jeżeli przelot miał wynosić do 1500 km, to należy mu się 250 euro. Jeśli natomiast podróż miała wynosić powyżej 1500 km, to należy się pasażerowi 400 euro. Nieco inaczej prezentują się stawki w przelotach między lotniskami poza państwami członkowskimi Unii Europejskiej a wewnątrz Unii. Wówczas za przelot do 1500 km należy się 250 euro. Jeżeli przelot samolotem miał miejsce w odległości w odległości do 3500 km, to należy się 400 euro. Jeżeli odległość miała być większa, to 600 euro. Więcej informacji odnajdzie się wpisując w wyszukiwarce frazę: "odwołany lot odszkodowanie".
21-01-30 07:40:11