Menu strony

Na południu nie zawsze górzyście, czyli spędź wczasy w Kotlinie Kłodzkiej

Południe naszego kraju to nie tylko pełne skał Tatry i mniej pokaźne, ale także przyciągające góry Bieszczadów i Sudetów. Przygraniczną „inność” gwarantuje nam Kotlina Kłodzka, uzdrowiskowa perła jeśli chodzi o ten fragment Polski. I jeden z najcieplejszych rejonów kraju.

Morze, plaża
Jeśli rozważasz wyprawę na kilka dni w te rejony o charakterze uzdrowiskowym masz szczęście. To obszar pełen wód uzdrowiskowych, obfity w ponad dwadzieścia sanatoriów. Znajdą tu coś dla siebie także historyczne dusze - pobliskie okolice wokół granic z Czechami są bogate w ciekawą historię. W poszukiwaniu jej pamiątek odwiedzimy okoliczne baszty, kościoły i wieże rycerskie. Warto pamiętać, że rejon przez wieki nie należał do naszego państwa, co może zszokować wielu turystów słuchających wywodu przewodnika.

Nie ma tu dużych ośrodków fabrycznych i miast co powoduje, że jest to rejon czysty. Który swoją naturalnością wręcz prosi się o oblężenie wakacyjne. Okolica Kotliny, otoczona w większości górskimi szczytami i wyżynami, przyciągnie turystów o słabszej kondycji, dla których wojaże na kilkusetmetrowe przewyższenia to zbyt wysoki poziom. Dzięki naturalnej płaskości złapią tu sporo czystego powietrza, z rejonu zasłoniętego górami po obu stronach granic.

Sprawdź też

Przed czasem zaplanuj miejsca do spania na okres wypoczynku nad polskim morzem

Plaża i morze, Krynica Morska
Plaża i morze, Krynica Morska
Po trudnych sześciu miesiącach, gdy skończyła się już zima, zaczynamy na serio snuć zamiary co do wyjazdu na wakacje. Podczas gdy zimą, kiedy jeszcze śniegi spoczywały hałdami na chodnikach i uliczkach, panoszyły się bez ustanku wszelkiego rodzaju infekcje, tkwienie w firmie nie było może najlepszą możliwą rzeczą, lecz dawało się wytrzymać – było ciepło, nie było wiatru, była kawa.


A więc, pozostaje jedynie poszukać odpowiedniej i dobrze strategicznie ulokowanej miejscowości-kurortu, aby jak najlepiej zorganizować popularne noclegi - Kotlina Kłodzka czyli bazę na wczasowe wypady! Nocowanie w rejonie zapewnią nam ośrodki o różnym stopniu komfortu, od wielogwiazdkowych hoteli i pensjonatów, przez kwatery prywatne po agroturystyczne gospodarstwa i kempingi. Żyć nie umierać, tylko wybierać! Informacje turystyczne i poradniki znalezione w sieci nakierują nas na istotne atrakcje w pobliżu. Przy decydowaniu się na wakacyjne lokum powinno się „przymierzyć” listę atrakcji w kontekście wyznaczania stancji. Pozwoli to na ustalenie jak najkrótszych tras dojazdu, co na pewno przełoży się na stan zawartości portfela. Dla większości turystów, którzy przybywają na wakacje właśnie w sezonie (kiedy stawki rosną diametralnie w górę), kilka stówek w kieszeni to spora i przyjemna oszczędność.
19-04-13 03:34:02