Menu strony

Militaria online – akcesoria do samoobrony

W aktualnych czasach nietrudno o atak w najmniej spodziewanym momencie. Tyczy się to w szczególności mało bezpiecznych okolic, ale nie tylko. Zdarza się, że nawet w bezpiecznych miejscach można natrafić na napastników. Jak się przed nimi uchronić?
przekrój - muzyka
Dlaczego warto?


Produkty dedykowane do samoobrony mogą w istotny sposób wpłynąć na nasze bezpieczeństwo. Napastnik nierzadko liczy na to, że w prosty sposób uda mu się zdobyć telefon, czy portfel, gdyż wystarczy jedynie konkretnie zastraszyć swoją ofiarę - to właśnie dlatego tak często są nimi kobiety. Nierzadko zdarza się, że skuteczne jest postawianie się złodziejowi, szczególnie jeżeli całe wydarzenie ma miejsce w okolicy często uczęszczanej przez przechodniów. Napastnik wtedy obawia się, że ktoś inny może przeszkodzić mu w napadzie i nierzadko rezygnuje. Niestety, zdarza się jednak i tak, że opór ze strony ofiary w praktyce budzi dużą agresję. Wówczas znacznie lepiej jest dać pieniądze, telefon, bądź inną wartościową biżuterię, bowiem przecież życie człowieka i zdrowie znacznie jest cenniejsze niż tego typu przedmioty. Jeżeli jednak okolica, w której mieszkamy bądź pracujemy nie należy do najbezpieczniejszych, warto postarać się o przedmioty, które mogą ułatwić nam samoobronę, a także zwiększyć pewności siebie.


Sprawdź też

Prosta metoda na bezpieczeństwo na drodze

podróż
Pojazdy mają już ok. stu lat, są nieodłączną częścią naszego życia. Nieomal normą staje się zdobywanie upoważnień do kierowania samochodami natychmiast po skończeniu osiemnastego roku życia. Wypływa to głównie z faktu że jednym z zasadniczych wymogów wielu pracodawców jest posiadanie prawa jazdy chociażby kategorii podstawowej.


odzwierciedlenie - muzyka
Obrona przed przestępcą

Długopis taktyczny Fisherpen to doskonały przykład, że niewielkie nawet militaria mogą być bardzo funkcjonalne i praktyczne. Szukasz wiadomości o marce fisherpen? Przedmiot ten wygląda jak zwykły długopis, ale z chwilą zagrożenia staje się wygodnym narzędziem obrony – możemy wykorzystując go założyć dźwignię, lub uderzyć napastnika. Oprócz tego niektóre modele mają specjalną końcówkę, przy pomocy której zbijemy szybę.

Popularny jest również gaz pieprzowy. W momencie zagrożenia wystarczy po niego sięgnąć, aby zaskoczyć przestępcę i zyskać czas na ucieczkę. Właśnie z tego powodu jest on, podobnie jak długopis taktyczny Fisherpen, skutecznym rozwiązaniem. To niewielkie przedmioty, jakie bez problemu zmieszczą się w kieszeni, dzięki czemu zawsze są pod ręką. Nawet jeśli liczyć będą się sekundy, w łatwy sposób będzie można go wyjąć i efektywnie obronić się przed niebezpiecznym złoczyńcą. Tego typu rzeczy możemy z łatwością zakupić w miejscach gwarantujących militaria. (link do wpisu) Do wyboru różne modele, stąd też każdy z pewnością znajdzie coś dobrego dla siebie.

19-04-10 04:51:02