Menu strony

Komu przysługuje jak też gdzie możesz uzyskać bezpłatną pomoc prawną?

Od początku 2016 roku każdy z powiatów wykonuje zadanie opłacane z budżetu państwa polegające na prowadzeniu punktów udzielania bezpłatnej pomocy prawnej dla osób fizycznych.


strona


bezpłatna pomoc prawna


Sprawdź też

W Nowym Sączu bez problemu odnajdziemy bardzo wielu świetnych radców prawnych, którzy nam pomogą

kancelaria radcy prawnego nowy sącz
W przypadku kiedy potrzebny będzie nam porządny prawnik, to warto przeznaczyć nieco czasu na szukanie, żeby zyskać pewność, że wybierzemy doświadczonego fachowca, który się zajmie naszymi problemami.


Prędzej czy później prawie każdy będzie wymagał j lub pomocy adwokata.


Bezpłatna pomoc prawna przysługuje osobom którzy korzystają z pomocy społecznej (brany pod uwagę jest okres 12 miesięcy jakie poprzedzają zwrócenie się o użyczenie bezpłatnej pomocy prawnej), mającym Kartę Dużej Rodziny, kombatantom oraz weteranom. Jednocześnie jednostkom, które nie skończyły 26 lat oraz osobom, które ukończyły sześćdziesiąt pięć lat. Oprócz tego jednostkom, jakie na skutek wystąpienia klęski żywiołowej, katastrofy naturalnej albo awarii technicznej znalazły się w sytuacji zagrożenia albo poniosły jakieś straty.


By uzyskać bezpłatną pomoc prawną, powinno się przedstawić zaświadczenia potwierdzające uprawnienia do korzystania z bezpłatnej pomocy prawnika, przykładowo decyzję czy też poświadczenie o przyznaniu świadczenia z pomocy społecznej, ważną Kartę Dużej Rodziny, dokument tożsamości albo też wypełnić pisemne oświadczenie o wystąpieniu klęski żywiołowej, klęski naturalnej ewentualnie awarii technicznej.

Jeśli ciekawi Cię przedstawiany artykuł, odszukaj witrynę, która opisuje podobne wątki, również będą zapewne ciekawe.

Bezpłatną pomoc prawnika możemy otrzymać w specjalnie do tego przyszykowanych lokalizacjach wskazanych a także organizowanych przez dany powiat (miejsca tego rodzaju mogą znajdować się m.in. w Starostwie Powiatowym, Powiatowych Centrach Pomocy Rodzinie czy też Miejskich Centrach Pomocy Rodzinie).


Założeniem jest, by w każdym z powiatów znalazły się dwa tego rodzaju punkty, z czego jeden musi być prowadzony przez organizację pozarządową. Pomocy prawnej w ww. punktach udzielają adwokaci oraz radcy prawni.
20-08-20 07:55:03