Menu strony

Czy start up jest tym samym, co konkretne przedsiębiorstwo?

Czy start up znaczy przedsiębiorstwo? Przedsiębiorstwo może okazać się lub nie być start upem.


Taki rodzaj funkcjonowania od firmy odróżnia podstawowa myśl. Od przedsiębiorstwa różni ją przede wszystkim cel.


ekspert


Sprawdź też

Gra na giełdzie – jak się za nią zabrać i co warto wiedzieć?

giełda
Rozliczne historie spektakularnych sukcesów odniesionych na grze na giełdzie skłaniają wielu ludzi do zweryfikowania posiadanych umiejętności i intuicji. Na nieszczęście zwykle brak doświadczenia jak i elementarnej wiedzy sprawia, że zainwestowane pieniądze zamiast szybko przyrastać, topnieją w zastraszającym tempie. Warto się więc dokładnie przygotować do inwestycji w akcje, bo ryzyko z tym związane jest rzeczywiście znaczące.


Firma ma zamiar zwyczajny – zysk. Dla odróżnienia start up to swoisty eksperyment ekonomiczny. To nieustanne badanie audytysecret oparte na stałych modyfikacjach. Jego intencją jest znalezienie modelu ekonomicznego, a więc sposobu na osiągnięcie stałego i systematycznego dochodu.


finansowanie start up


Każdy, kto marzy o swoim biznesie, powinien zacząć od starta up. Genezą powinien być rzeczowy i logiczny model biznesowy. Powinien więc zebrać się zespół ludzi. Nie może być to na pewno jednak zespół zwykłych ludzi. Winni okazać się to ludzie pełni zapału, mieć projekt (catia v5) na własne nietypowe przedsięwzięcie ekonomiczne. Wszystkim rozpoczynającym powinna towarzyszyć wspólna idea - sukces. Przykładami planów zaczynających jako start-up są m.in. Google, Facebook czy z bliższego polskiego pola - Nasza Klasa. Wszyscy wiemy, jakie efekty dały te pomysły. Jeśli posiadamy więc pomysł, pora zacząć następne wyzwanie. Odszukanie źródła, które zapewni finansowanie start up, (zobacz finansowanie start up) nie powinno być to ciężkie. Na rynku znaleźć można wiele organizacji i instytucji finansowych, gotowych poprzeć nasz nowatorski projekt. Cały kłopot taki aby przekonać potencjalnych inwestorów, że mamy pomysł może być perspektywiczny.


Jednym z metod na znalezienie właściwych funduszy może być venture capital.


Zaczynający startupowcy posiadają też do dyspozycji fundusze unijne. Dotacje na inwestycje odsyłam tutaj mają możliwość więc być z różnych źródeł. Tak na prawdę ważny jest sukces. Mimo, że wiele start up zaczynało nie jeden raz.
19-11-07 07:26:04