Menu strony

Kilka przydatnych porad dla ludzi, którzy będą szukać sali na zorganizowanie konferencji czy szkolenia

W niejednej firmie co jakiś czas pojawia się potrzeba zorganizowania jakiegoś szkolenia czy konferencji. Często sprawa zostanie rozwiązana w taki sposób, że zwyczajnie wykorzystuje się jedną z sal w siedzibie firmy i tam zwyczajnie wszystko się odbywa. Jeśli jednak w firmie odpowiedniej sali nie będzie lub z jakiegoś powodu zostanie podjęta decyzja, że jednak korzystniej będzie to zrobić poza siedzibą, to niezbędne może być znalezienie odpowiedniej sali.
Obecnie ich propozycja na rynku jest całkiem szeroka, zwłaszcza w dużych miejscowościach. Otwierane są nawet specjalne centra konferencyjne, które skupiają się tylko na takiej działalności, w nich można bez większych problemów może się pomieścić nawet kilkaset uczestników. Nie powinno również być problemów z mniejszymi salami, w miastach typu Rzeszów, Kraków czy Poznań także ich propozycja będzie bardzo szeroka. Szukając odpowiedniego miejsca należy zwrócić swoją uwagę na kilka ważnych rzeczy. Warto przyłożyć się do wyszukania jak najbardziej odpowiedniej sali, bo uniknąć będzie wtedy można organizacyjnych wpadek.
konferencja


Więcej na ten temat:

Jedną z najistotniejszych rzeczy, jaką trzeba uwzględnić przy wyborze, jest położenie. Zdecydować się można albo na miejsce w centrum miasta, wtedy jest istotne, aby sala konferencyjna była w takim miejscu, żeby łatwo się dało dojechać i co ważniejsze gdzieś zaparkować. Innym rozwiązaniem może być jakiś hotel zlokalizowany w jakimś spokojnym, dyskretnym miejscu.


Sprawdź też

Jak właściwie zorganizować

Akustyka w szkole
Jeśli chcemy zorganizować konferencję lub szkolenie, mamy przed sobą wiele przygotowań, działań powinniśmy rozpocząć kilka miesięcy wcześniej, zależnie od wagi wydarzenia. Podstawą przygotowań jest ustalenie liczby osób, które mają wziąć udział w konferencji lub szkoleniu. Kolejne istotne zagadnienia, na które powinniśmy sobie odpowiedzieć, udzielić odpowiedzi to: Jaka liczba uczestników szkolenia lub konferencji nas zadowala, aby organizacja konferencji lub szkolenia okazała się sukcesem? Czy program konferencji będzie rozbudowany na 2 lub 3 dni, czy tylko na kilka godzin? Jaki mamy budżet? W odpowiedzi na te kwestie bardzo pomocny okaże się program, jak najszczegółowiej rozpisany na godziny.


Spora część takich hoteli również specjalizuje się w obsługiwaniu konferencji, plusem tego typu miejsc będzie to, że nie tylko oferują one całe potrzebne zaplecze, ale także możliwość noclegu dla gości. Następną bardzo ważną rzeczą jest wielkość sali. Oczywiście sytuacja, że komuś braknie krzesła jest niedopuszczalna, ale przy tym sala nie powinna być za duża. Po pierwsze ciężko będzie wtedy o zachowanie odpowiedniej atmosfery, a po drugie wiązać se to będzie z większymi kosztami. Powinno się jeszcze sprawdzić, jak wygląda kwestia wyposażenia w cały niezbędny sprzęt, to znaczy rzutniki, projektory i sprzęt nagłośnieniowy.

Więcej -
18-06-22 06:43:21