Menu strony

Rozmaite drogi zwiedzania miasta – zabytkowy Wrocław w trzy dni.

Wrocław to duże miasto, w którym jest co zwiedzać. Najlepiej zaplanować sobie wizytę w tym mieście na dwa-trzy dni. Najlepszy będzie w tym wypadku przedłużony weekend. W zależności od tego, czy wyjeżdżamy z dziećmi, czy nie, dobrze jest przygotować sobie różne scenariusze wycieczki. Od czego zacząć?
solidne ogrodzenie murowane
Wizytując Wrocław możemy zdecydować się na określony sposób oglądania miasta. Są tu trasy spacerowe, piękne ogrodzenia wykonane np. przez , trasy rowerowe, a nawet trasy wodne. Jakiego sposobu nie wybierzemy – i tak zaprowadzą nas do kilku istotnych rejonów miasta. Do wspaniałego Rynku dotrzemy piękną ulicą Świdnicką, która w dużej części jest deptakiem otoczonym wieloma zabytkowymi kamieniczkami. Jest co zwiedzać, szczególnie, że kilka lat temu Wrocław „zasiedliły” krasnale i ich poszukiwanie także jest dużą atrakcją, przede wszystkim dla dzieci. Na Rynku Głównym w oczy rzuci nam się budynek Starego Ratusza. Patrząc na fasadę Nowego Ratusza od zachodu możemy zauważyć trzy bramy (zobacz: bramy przesuwne) - są to wejścia do Sukiennic, Przejścia Żelaźniczego orazi Przejścia Garncarskiego. Koniecznie trzeba się nimi przespacerować, bo dokładnie tu wiele wieków temu znajdowało się miejskie targowisko, po którym zostały naturalne ogrodzenia (zobacz: ogrodzenia producent) Wrocław to wiekowe miasto, w jakim Rynek Główny otaczają zabytkowe kamienice, w jakich teraz mieszczą się kluby sklepy, biura i mieszkania.

Idąc w stronę Placu Solnego dojdziemy na ulicę Kiełbaśniczą, a później na Jatki, gdzie są galerie artystyczne oraz pomniki zwierząt rzeźnych. A to ogrodzone pięknymi ogrodzeniami jak np. ogrodzenia we Wrocławiu. Cały pierwszy dzień można spędzić w pobliżu Rynku, a na koniec pójść do jednej z knajpek albo dyskotek wrocławskich. Dzień drugi można spędzić na Ostrowie Tumskim i przejść przez duże parki. Trzeci dzień można zaplanować zupełnie na spokojnie, zobaczyć ogrody – botaniczny i japoński oraz ogród zoologiczny, gdzie w części przeznaczonej dla najmłodszych nie ogrodzenia Wrocław przyciąga turystów zabytkami, lecz też postępem technologicznym i kulturą.


Sprawdź też

Studiowanie na Dolnym Śląsku

Wrocław co roku ma więcej studentów. Podobno to ze względu na niepowtarzalną atmosferę Dolnego Śląska, ale przede wszystkim z powodu ciekawych wyższych szkół. Gdzie studiować i po co, czyli dylematy maturzysty.


Skoncentrowanie się na najważniejszych miejscach wartych zobaczenia i atrakcjach turystycznych (np. rejs po Odrze), zagwarantują ciekawą i aktywną formę zwiedzania miasta. Ale dopiero dotarcie do zakamarków Wrocławia gwarantuje poznanie tego miasta.
20-02-10 07:20:03