Menu strony

E deklaracja, czyli dlaczego opłaca się przesłać PIT przez Internet

Do końca kwietnia wszyscy podatnicy muszą złożyć deklarację podatkową. Jeżeli tego nie zrobi, na podatnika może zostać na niego nałożona spora kara finansowa, jaką trzeba uregulować, jeśli nie chcemy mieć większych kłopotów. Aby tego uniknąć, dobrze jest mieć na uwadze rozwiązanie, jakim jest e deklaracja 2014. Dlaczego powinno się wykorzystać taką opcję?
podatki za lokal użytkowy
Pierwszą zaletą e deklaracji jest wygoda. Podatnika omija wyczekiwanie w kolejce Urzędu Skarbowego, która powiększa się razem ze zbliżaniem się końcowego terminu, którym jest ostatni dzień kwietnia. Korzystniej jest uniknąć składania zeznania podatkowego przedostatniego albo ostatniego dnia, ponieważ poza kolejkami czekają nas także nieprzyjazne twarze urzędników, na których tego dnia spada mnóstwo pracy ze względu na konieczność przyjmowania odkładających wszystko na ostatnią chwilę, wielokrotnie wielu petentów. Drugim atutem jest możliwość wcześniejszego zwrócenia nadpłaty podatków dzięki sprawniejszemu rozliczaniu złożonych deklaracji. Papierowe rozliczenia nierzadko zawierają błędy, przez które podatnik wzywany jest ponownie do Urzędu, co odwleka cały proces księgowania. E deklaracja 2014 jest z miejsca kontrolowana tak samo pod kątem matematycznym, jak i pod kątem merytorycznym. Sporo ludzi boi się, że nie poradzi sobie z samodzielnym składaniem rozliczenia podatkowego w sposób elektroniczny - e deklaracja 2014. Jednak nie ma się czym niepokoić, gdyż cały proces jest niebywale łatwy. Starczy jedynie skorzystać z jednego z programów w każdym roku załączanych do gazet albo ściągnąć ze strony internetowej. Programy samodzielnie obliczają kwoty, więc podatnik uchroni się przed robieniem błędów. Komputer, na którym konkretna osoba planuje zainstalować aplikację, również nie musi spełniać wysokich wymagań technicznych. Odpowiedni będzie najprostszy laptop z systemem operacyjnym Windows, by podatnik mógł wykorzystać jego możliwości. Ponadto w programie zapisują się wszystkie uzupełniane dane, więc jeśli trzeba będzie uzupełnić jeszcze jeden dokument, spadnie z nas obowiązek wpisywania wszystkiego od nowa.


Sprawdź też

Masz nadmiar niezajętego czasu? Więc nie siedź bezczynnie

płyta blu-ray
Często skarżymy się na brak czasu, jednak paradoksalnie, kiedy mamy go zbyt dużo zaczynamy się nudzić. Nie umiemy znaleźć sobie zajęcia, jesteśmy w pogotowiu i czekamy zdaje się na konkretny impuls, który napędzi nas do działania. Tymczasem istnieje mnóstwo pomysłów na spędzenie wolnego czasu, oto kilka z nich.

PITAX
E deklaracje to wyjątkowo opłacalne rozwiązanie, które warto jest wziąć pod uwagę, gdy będziemy chcieli złożyć deklarację podatkową. Jest wygodne i oszczędza nasz czas, zatem już dzisiaj znajdź stosowną aplikację, aby sprawdzić jej działanie.
15-06-09 11:13:39