Menu strony

Pragniesz sprzedać swoją firmę? Zobacz, jak prawidłowo wycenić jej wartość!

Sprzedaż swojej firmy bez wątpienia nigdy nie jest dla właściciela prosta - często okazuje się jednak, iż w danym układzie okoliczności nie mamy większego wyjścia.


Równocześnie często zdarza się także, iż właściciel zwyczajnie chce z jakichś powodów sprzedać firmę. Niezależnie od tego, czemu akurat chcesz się pozbyć swej marki, oczywiście musisz brać pod uwagę wiele czynników próbując jej wyceny. Jak się konkretnie do tego zabrać?
Jeżeli nie chcesz mocno stracić ma sprzedaży swojej marki, a równocześnie chcesz zawrzeć transakcję dość szybko, wówczas musisz porządnie wycenić swą firmę i znaleźć jakiś złoty środek. Pomoże Ci w tym na pewno wycena firmy zrobiona przez fachowca - on powie Ci, które konkretnie składniki majątku Twojej firmy są najwięcej warte, a jednocześnie będzie mógł poradzić, co na szybko możesz jeszcze zrobić aby nieco zwiększyć wartość sprzedawanej marki. Zrobiona profesjonalnie wycena firmy niewątpliwie ułatwi Ci podjęcie końcowej decyzji co do jej ceny, a równocześnie da Ci do ręki mocny argument we wszelakich negocjacjach lub rozmowach z potencjalnymi kupującymi.


wycena znaku towarowego


Wyceniaj wszystkie składniki!


Sprawdź też

Odnalezienie dobrej i odpowiedzialnej księgowej zależne jest od rodzaju przedsiębiorstwa

Usługi księgowe
Każdy, kto posiada przedsiębiorstwo lub chce taką działalność stworzyć wie ile zachodu i fatygi to wszystko kosztuje. Prócz posiadania samego projektu na biznes trzeba taż jeszcze mieć jakiekolwiek pojęcie na temat dziedziny, w której chce się działać. Znaczące jest również posiadanie wiedzy z prawa głównie prawa podatkowego.


Jeżeli zdecydujesz się na skorzystanie z pomocy osoby profesjonalnie zajmującej się wycenianiem firm, wtedy powinieneś wycenić poszczególne składniki majątku. Zazwyczaj mocno przydaje się między innymi wycena znaku towarowego ub innych niematerialnych składników.


Możesz bowiem osobno dokonywać sprzedaży poszczególnych składników majątku - jeśli Twoja firma nie jest na razie marką o ogólnopolskim zasięgu, wtedy może okazać się, że z pewnością będzie to znacznie bardziej korzystna dla Ciebie finansowo opcja.
19-06-13 07:20:08