Menu strony

LinkedIn – portal dla poszukujących pracy oraz poszukujących pracownika Czytaj na ten temat więcej

Portale społecznościowe cieszą się ogromną popularnością. Można za ich pośrednictwem nie tylko odnowić stare znajomości. Istnieją także takie portale, które znacznie ułatwiają znalezienie pracy lub poszukiwanie pracownika. Najpopularniejszym i najefektywniejszym z nich jest LinkedIn.


Pomysł powołania do życia sieci LinkedIn powstał na początku 21 wieku. Swoje funkcjonowanie portal rozpoczął w połowie 2003 roku. Jego działanie jest dostępne dla wszystkich, którzy mają internet, a sam portal istnieje w tłumaczeniu na kilkanaście języków. Pomaga śledzić ścieżki kariery innych osób, przez co można obrać własną drogę w danej branży, nawiązać cenną nić kontaktów i zdobyć przydatne wiadomości. Dzięki dokładnemu opisowi zajmowanych stanowisk oraz wykonywanych obowiązków, headhunterzy prowadzący procesy poszukiwania pracowników, mogą w prosty sposób zweryfikować przydatność kandydata do stanowiska pracy, które chcą obsadzić.

Nie czekaj! Jeśli zaciekawiła Cię istota naszego wpisu, to doczytaj więcej (https://tuv.com/poland/pl/certyfikaty-bezpiecze%C5%84stwa-i-jako%C5%9Bci-t%C3%BCv-rheinland-polska.html) następne niezwykle zajmujące wiadomości w kolejnym poście.

Ponadto założenie profilu, na przykład Patron Service (wejdź i zobacz więcej) na LinkedIn to wizytówka firmy.

Znajdziemy tam między innymi opis zakresu prowadzonej działalności, specjalizacje, dane kontaktowe firmy, wiadomości o ilości zatrudnionych pracowników oraz dacie rozpoczęcia działalności. Portal daje możliwość obserwowania danego profilu, co może być dużym ułatwieniem w procesie poszukiwania zatrudnienia. LinkedIn umożliwia również komunikowanie się z pracownikami lub klientami, przez dodawane aktualizacje konta.

Portal LinkedIn z powodzeniem działa w Polsce od 2012 roku, skupiając ludzi zainteresowanych rozwojem swojej kariery i nawiązywaniem kontaktów biznesowych. Dzięki założeniu konta na takim portalu, osoba poszukująca zatrudnienia opisuje swoje zdolności i doświadczenie. Dzięki temu rekruterzy łatwiej mogą dotrzeć do osób, które spełniają ich kryteria. Podsumowanie zawodowe można również na portalu zweryfikować poprzez wystawione opinie szefów, u których było się zatrudnionym bądź osób, z którymi się współpracowało. Zdecydowanie podnosi to wiarygodność założonego profilu.

Wszelkie rekomendacje, oceny wcześniej wykonywanych obowiązków oraz potwierdzone umiejętności, przekonują potencjalnego pracodawcę, iż informacje zawarte w CV są faktyczne. Dodatkową wiarygodność można zdobyć, opisując swoje osiągnięcia, zdobyte nagrody i wyróżnienia. Osoby poszukujące nowej pracy także mogą z łatwością przeglądać oferty pracodawców, którzy są dla nich interesujący.

Masz chęć poznać opisywany temat z innej perspektywy? Jeśli tak, to najlepszym sposobem jest kliknięcie tego linku. W tamtym miejscu zweryfikuj szczegóły .

Wystarczy wyszukać konto, na przykład Patron Service na LinkedIn i już można się zorientować, jakie stanowiska pracy ma do zaoferowania ta firma.
21-11-10 07:41:06