Jakie obowiązki wykonuje komornik?

Zawód komornika jest bez wątpienia niezwykle trudnym zajęciem. Najczęściej ludzie żywią do osób pracujących w tym zawodzie nie tylko niechęć, ale także wręcz nienawiść. Podstawą tego jest naturalnie to, czym się komornik zajmuje. Zawód komornika jest również zawodem niezwykle ryzykownym i wymagającym odwagi. Do podstawowych działań komornika trzeba włączyć ściąganie długów. Proces ten posiada kilka etapów. Na początku ściąganie długu polega na zajęciu konta bankowego. Zajmuje się na ogół sporą część dochodów dłużnika, aczkolwiek nie całość, aby pozostawić mu jakieś środki do życia. Czasami jednak ma miejsce taka sytuacja, kiedy dłużnik nie ma żadnych dochodów i nie ma możliwości tego typu działanie.
Poza tym od czasu do czasu ma miejsce sytuacja, że kwota, jaką komornik musi ściągnąć jest bardzo wielka i musi wówczas posiłkować się konfiskatą konkretnych dóbr. W takim przypadku następuje zajmowanie mienia, czyli pojazdów, mebli, sprzętów gospodarstwa domowego, sprzętów kuchennych itp. Niekiedy może mieć miejsce, że nawet to nie spłaca sumy jaką jest ktoś winny i musi się zająć całą nieruchomość a dłużnik musi się wyprowadzić. Do tego rodzaju sytuacji niestety dochodzi często, zwłaszcza wówczas, gdy dłużnik nie posiada majątku i oszczędności, a nierzadko również pracy.

Prawo
W ostatecznych sytuacjach zdarza się, że nawet takie działanie jest niemożliwe, ponieważ dłużnik nie ma jakiegokolwiek wartościowego przedmiotu, nie posiada żadnego samochodu, domu czy nawet nie posiada stałej pracy. Wtedy wkracza do akcji sąd i otwiera się postępowanie sądowe. Do tego typu historii dochodzi w ostatnich latach bardzo często. W czasach kryzysu ludzie nierzadko tracą pracę i mają ogromne problemy ze spłatą swoich zobowiązań finansowych. Z drugiej strony jest wiele ludzi chcących odzyskać swoje pieniądze, które komuś pożyczyły.


Sprawdź też

Wybierz właściwego komornika sądowego

Ford Mondeo
W całym naszym życiu, niekiedy zdarza się nam kooperować z innymi ludźmi, prowadząc biznes, korzystając z ich usług. Czasami jednak takie persony są nierzetelne lub zwyczajnie niewypłacalne, przez co na tej współpracy tracimy bardzo dużo.

Wówczas takie osoby chcą odnaleźć szybką możliwość odzyskania swoich oszczędności. Żeby w dzisiejszych czasach trafić do komornika należy tylko wyszukać stosowną frazę w internet, najlepiej w połączeniem z nazwą miejscowości, gdzie poszukujemy komornika, np. komornik sądowy wrocław. Można także postarać się wybrać  się na wszelkie licytacje skonfiskowanego mienia (strona www tu). Aby dowiedzieć się więcej o takich miejscach należy np. wpisać komornik wrocław licytacje.

Ten tekst wydał Ci się ciekawy? Masz chęć na kolejne opisy? Zatem nie ociągaj się i klikaj notariusz Katowice w poniższy link.

Od razu odnajdziemy to, czego szukamy.
21-11-04 07:03:11