Menu strony

Pomoc przy rocznym rozliczeniu?

Pierwsze miesiące nowego roku oznacza dla pracodawcy okres wzmożonej pracy papierkowej. Jest to bowiem pora w której trzeba sporządzić oraz dostarczyć wszystkim pracownikom formularze PIT – 11, będące bazą do wykonania rocznego zeznania podatkowego na formularzach PIT - 36 lub PIT – 37, które składa się we właściwym Urzędzie Skarbowym przez wzgląd na miejsce zamieszkania.
Ksiegowość
PIT -11 to dokument obejmujący okres od 1 stycznia do 31 grudnia. Otrzymują go podatnicy, którzy otrzymywali w danym roku nadprogramowe dochody lub (adwokatchojka.pl/) rozliczają się wspólnie z małżonkiem oraz dziećmi. PIT obejmuje wszystkie dochody które uzyskiwał pracownik w danym zakładzie pracy. Osoba zatrudniona, która realizuje umowy o dzieło i zlecenia, oraz pracownicy przechodzący na rentę, albo zostały zwolnione również powinny otrzymać od pracodawcy dokument PIT – 11.

Sprawdź też

Odnalezienie dobrej i odpowiedzialnej księgowej zależne jest od rodzaju przedsiębiorstwa

Usługi księgowe
Każdy, kto posiada przedsiębiorstwo lub chce taką działalność stworzyć wie ile zachodu i fatygi to wszystko kosztuje. Prócz posiadania samego projektu na biznes trzeba taż jeszcze mieć jakiekolwiek pojęcie na temat dziedziny, w której chce się działać. Znaczące jest również posiadanie wiedzy z prawa głównie prawa podatkowego.


Niewielu z nas zdaje sobie sprawę z tego, że rozliczenie roczne może sporządzić za nich pracodawca. W tej chwili jest na to zbyt późno, lecz może uda się za rok. Bowiem osoby, które otrzymują roczne dochody wyłącznie u jednego pracodawcy, przed 10 stycznia mogą złożyć u niego dokument PIT – 12. W oświadczaniu tym podatnik ręczy między innymi między innymi, że w minionym roku uzyskiwał dochody od jednego pracodawcy i nie będzie korzystał z ulg podatkowych.

Co można zrobić z całym stosem PITów, które trzeba rozliczyć? Jeśli nie chce nam się samodzielnie klepać niezbędnych danych do darmowego programu rozliczeniowego, lub nie mamy pojęcia na temat o ulgach podatkowych, np. na dzieci i za internet, wówczas można znaleźć odpowiednie biuro rachunkowe, które za niewielką opłatą wykona to zadanie w naszym imieniu. Zapominalskim przypominamy, że jest to także ostatnia szansa na uzyskanie ulgi budowlanej lub remontowej za minione lata. Za rok takiej możliwości już nie będzie.

Aby znaleźć ofertę oraz opinię o usługach świadczonych przez firmy rachunkowe, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę hasło „biuro rachunkowe” oraz nazwę miejscowości w której mieszkasz – np. Olsztyn. Po chwili w wynikach wydzwaniania pojawią się linki. Wystarczy wejść na stronę i zapoznać się z cennikiem. Średnia kwota jaką należy zapłacić za rozliczenie roczne na formularzach PIT, to mniej więcej od 40 do 110 zł.
18-03-02 07:08:03