Menu strony

Pomoc przy rocznym rozliczeniu?

Pierwsze miesiące nowego roku oznacza dla pracodawcy okres wzmożonej pracy papierkowej. Jest to bowiem pora w której trzeba sporządzić oraz dostarczyć wszystkim pracownikom formularze PIT – 11, będące bazą do wykonania rocznego zeznania podatkowego na formularzach PIT - 36 lub PIT – 37, które składa się we właściwym Urzędzie Skarbowym przez wzgląd na miejsce zamieszkania.
Ksiegowość
PIT -11 to dokument obejmujący okres od 1 stycznia do 31 grudnia. Otrzymują go podatnicy, którzy otrzymywali w danym roku nadprogramowe dochody lub (adwokatchojka.pl/) rozliczają się wspólnie z małżonkiem oraz dziećmi. PIT obejmuje wszystkie dochody które uzyskiwał pracownik w danym zakładzie pracy. Osoba zatrudniona, która realizuje umowy o dzieło i zlecenia, oraz pracownicy przechodzący na rentę, albo zostały zwolnione również powinny otrzymać od pracodawcy dokument PIT – 11.

Niewielu z nas zdaje sobie sprawę z tego, że rozliczenie roczne może sporządzić za nich pracodawca. W tej chwili jest na to zbyt późno, lecz może uda się za rok. Bowiem osoby, które otrzymują roczne dochody wyłącznie u jednego pracodawcy, przed 10 stycznia mogą złożyć u niego dokument PIT – 12. W oświadczaniu tym podatnik ręczy między innymi między innymi, że w minionym roku uzyskiwał dochody od jednego pracodawcy i nie będzie korzystał z ulg podatkowych.

Sprawdź też

Przenieśmy biznes do Sieci

Jak trudno w dzisiejszym świecie, w dobie utrzymującego się kryzysu, utrzymać firmę na rynku, wiedzą ci, którzy wybrali ten szalony krok. Ludzie żyją teraz wyjątkowo ekonomicznie i niełatwo jest znaleźć potencjalnych klientów. Trzeba szukać pozostałych kanałów przekazu oraz trafiać do różnych grup przyszłych klientów.


Co można zrobić z całym stosem PITów, które trzeba rozliczyć? Jeśli nie chce nam się samodzielnie klepać niezbędnych danych do darmowego programu rozliczeniowego, lub nie mamy pojęcia na temat o ulgach podatkowych, np. na dzieci i za internet, wówczas można znaleźć odpowiednie biuro rachunkowe, które za niewielką opłatą wykona to zadanie w naszym imieniu. Zapominalskim przypominamy, że jest to także ostatnia szansa na uzyskanie ulgi budowlanej lub remontowej za minione lata. Za rok takiej możliwości już nie będzie.

Aby znaleźć ofertę oraz opinię o usługach świadczonych przez firmy rachunkowe, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę hasło „biuro rachunkowe” oraz nazwę miejscowości w której mieszkasz – np. Olsztyn. Po chwili w wynikach wydzwaniania pojawią się linki. Wystarczy wejść na stronę i zapoznać się z cennikiem. Średnia kwota jaką należy zapłacić za rozliczenie roczne na formularzach PIT, to mniej więcej od 40 do 110 zł.
20-09-10 07:23:15