Menu strony

Ważny bilet a brak miejsca w samolocie - co robić?

Całkiem niedawno usłyszałam legendę, iż firmy lotnicze nie do końca są uczciwe wobec swoich klientów. Kolega opowiedział mi, iż niektóre linie oferują w sprzedaży dużo więcej biletów niż jest miejscówek na pokładzie samolotu. Sądziłam, iż to tylko plotki. Do czasu, jak mi samej zdarzyła się właśnie taka sytuacja.

przed lotniskiem
Jakieś sześć miesięcy temu, chciałam pojechać na wakacje do Grecji. Jako że nie przepadam za korzystaniem z usług biura podróży, organizowałam całą wycieczkę samodzielnie. O jaka była moja radość, gdy trafiłam na nawet tanie bilety samolotowe. Mój entuzjazm był ogromny. Nawet w najmniejszym stopniu nie pomyślałam co mnie czeka.

Zaciekawiła Cię ta informacja? Jeżeli masz chęć dowiedzieć się więcej - odwiedź serwis (https://sklep.oemtuning.pl/pl/producer/Skoda/43) a zapewne poznasz wiele ciekawych faktów.Nadszedł dzień wyjazdu. Parę razy sprawdziłam, czy niczego nie zapomniałam. Ciuchy i kosmetyczka, dokumenty, bilety. A więc wszystko jest. Na lotnisku byłam troszkę później niż zazwyczaj.

Uszczęśliwiona dałam bilet do sprawdzenia. I w tym momencie pani powiedziała, że jest jej bardzo przykro, ale w samolocie zabrakło miejsca. Wyprzedali za dużą ilość biletów. Posiadam dobry bilet, lecz nigdzie nie polecę, bo skończyły się miejsca. O zgrozo. Przygnębiona, spytałam nawet czy mogę w takim razie polecieć następnym lotem. Okazało się, że są one albo w całości zarezerwowane albo nie mogą wylecieć. Jedyne co uzyskałam, to zwrot pieniędzy za bilet. Rezerwacja w hotelu przepadła, a przez to i urlop w Grecji.

Nie zamierzałam tego tak zostawić. Dlatego też rozpoczęłam poszukiwania rozwiązania, jak skutecznie postarać się o wypłatę odszkodowania za podobne sytuacje .
20-05-06 07:24:04