Menu strony

Jak drukować na papierze termicznym - praktyczny poradnik dla początkujących

W nowym tysiącleciu wybranie odpowiednich materiałów do drukowaniem pewnych treści nie jest jednak zazwyczaj kwestią prostą. Czasami istotna jest wytrzymałość, a czasami wyłącznie ilość wydruków jakichkolwiek materiałów. Odmiennie drukuje się przecież bilety autobusowe, a innym sposobem różnorodne podania. Gdzie jednak dokładnie znajduje się różnica? Oczywiście, w wariancie papieru wykorzystywanym w tego gatunku pracach. Typowy papier odróżnia się bowiem w dużym stopniu chociażby od czegoś takiego jak papier termiczny, który to możemy najczęściej zakupić w wyspecjalizowanych sklepach.
Papier (czytaj dalej) do zadań specjalnych
Papier
Papier termiczny jest to specjalny rodzaj papieru najczęściej stosowany w dzisiejszym druku termicznym składa się on zazwyczaj z dwóch powłok. Jedną z nich jest papier bazowy, a drugą emulsja termo czuła. Mieści on tak zwany sensybilizator, innymi słowy pewną specjalną warstwę podatną na działanie temperatury przy głowicy określonej drukarki. Stopienie owego sensybilizatora ma prowadzić do wymieszania formownika oraz wywoływacza barwy. W niektórych konkretnych rodzajach papieru termicznego, z powodu jego stosunkowo niskiej trwałości, przeważnie stosuje się różnorodne specjalne zabezpieczenia, które mają na celu chronić papier przed wpływami wielu czynników zewnętrznych. Jest on zazwyczaj wykorzystywany w urządzeniach drukujących z pomocą tak zwanego druku termicznego. W ten sposób drukuje się paragony, bilety wstępu oraz rozmaite nalepki na Czerwone Rabaty.


Sprawdź też

Kilka istotnych informacji na temat tego, co warto przypilnować przy wyborze drukarni albo introligatorni.

plakat reklamowy
Drukarki są powszechnie stosowanymi urządzeniami w domach i firmach, jednak niekiedy może zajść potrzeba skorzystania z usług jakiejś profesjonalnej drukarni. Rzecz jasna na upartego można wszystko drukować samemu, lecz przekazanie tego firmie, jaka się tym specjalizuje będzie nie tylko znacznie wygodniejsze, ale też często tańsze.
1 2