Menu strony

Studiowanie na Dolnym Śląsku

Wrocław przyciąga coraz nowych studentów. Na pewno to ze względu na klimat Dolnego Śląska, ale też z powodu dobrych uczelni. Gdzie studiować i po co, czyli problemy maturzysty.

Sytuacja na rynku pracy zmusza już na etapie liceum poważnie przemyśleć o studiach. Można zastawiać się na tym, czy są studia, gwarantujące zatrudnienie, ale mimo wszystko najlepiej popatrzeć z innej perspektywy na swój wybór. Od lat sporym zainteresowaniem wyróżnia się informatyka, a wykazujący szczególne talenty w tej dziedzinie, są skazani na sukces. Studia typowo humanistyczne jak politologia i socjologia dzisiaj najlepiej odgrywają rolę hobby. Wrocław ma przewagę?

Dobrze studiuje się w znaczących miastach, stąd też, oprócz Warszawy i Krakowa, coraz modniejsze są uczelnie we Wrocławiu. Ciekawe życie wśród kultury i wielu młodych ludzi sprawiają, że to miasto przyjazne studiującym. Nie brakuje tu standardowych wieczorowych rozrywek studenckich, ale ciekawa jest także rozrywka naprawdę kulturalna. Kina, także te poza głównym nurtem, koncerty i festiwale filmowe odpowiadają za to, że zwyczajnie dobrze się tu żyje i pewnie idzie przez studia Wrocław rozwija się tak błyskawicznie, że po obronie magisterium niełatwo przypomnieć sobie, jak wyglądał na początku wyjątkowego pierwszego roku. Poza uniwersytetami jest tu mnóstwo szkół prywatnych, dzięki temu są jeszcze większe szanse rozwoju.

Sprawdź też

Uczelnie wyższe z Wrocławia

książki
Nadchodzi taki dzień w naszym życiu, gdy każdy zastanawia się, jakie miejsce miałby obrać aby zacząć w nim studia. Studia Wrocław? Katowice? W tej chwili skupmy się na tym pierwszym mieście.


Gdzie studiować?

Niepubliczne szkoły mogą kojarzyć się z łatwiejszym wstępem, ale to nie zawsze prawda. Zdecydowanie jednak szczególnie tam łatwo znaleźć nowatorskie kierunki, łączące się z wymogami rynku pracy i rozkwitającymi technologiami. Sporym zainteresowaniem wyróżniają się kierunki jak marketing i public relations, a również niecodzienne studia językowe: iberystyka itd. Kierunki na politechnikach także stają się coraz modniejsze i w dodatku są doceniane przez pracodawców. Dopłaty dla tych, którzy rozpoczną najtrudniejsze kierunki techniczne, mają mobilizować do przyszłych inżynierów.

Miasto studenckie naturalnie musi być nietypowe, a Wrocław dokładnie taki jest – jest w stanie potwierdzić to każdy wrocławski krasnal. ale idź do serwisu
Przygotowane przez: B.S.
21-03-04 07:25:16