Menu strony

Jak najlepiej założyć działalność w Niemczech.

Z powodu nadmiernych finansowych obciążeń wielu ludzi z Polski myśli poważnie o otworzeniu firmy w innym kraju. Ponieważ od dziesięciu lat Polska wchodzi w skład Unii Europejskiej, to nie powinno być żadnych prawnych przeciwwskazań, aby nie zrobić tego. Do najbardziej popularnych miejsc na zakładanie firmy poza granicami Polski zaliczane są Niemcy, będące także naszym bezpośrednim sąsiadem.
Lecz jak każda tego typu decyzja, również ta niesie za sobą jakieś konsekwencje. Zakładając firmę w obcym kraju trzeba się liczyć z zupełnie innymi realiami, jeśli chodzi o prowadzenie biznesu, a także dobrym poznaniem obcych przepisów fiskalnych i prawnych. Na otworzenie niemieckiej firmy często decydują się osoby, które tam już od wielu lat pracują, i po prostu w pewnym momencie zdecydowały się one na rozpoczęcie pracy na swoim. Osoby tego typu mają dużo łatwiej, gdyż znają z reguły język, umieją się odnaleźć w niemieckich realiach i zwyczajach, a poza tym często posiadają już pewną grupę swoich odbiorców, z jakimi mogliby zacząć współpracę.

Sprawdź też

Usługi rachunkowe - Zleć prowadzenie księgowością firmy zawodowcom

Księgowość
Warszawa jest miastem, w którym zapotrzebowanie na biura rachunkowe jest ogromny, z uwagi na liczbę firm, które mają tam swoją siedzibę. Opłaca się skorzystać z usług specjalistów, którzy profesjonalnie poprowadzą finanse firmy i dopasują ją do specyficznych potrzeb klienta oraz formy jego działalności. Dobrze jest wyszukać zaufane biuro księgowe warszawa, które będzie kompleksowo obsługiwać księgowość naszej firmy, ale również zaoferuje pomoc na przykład w dziedzinie doradztwa podatkowego lub innych działań związanych z planowaniem budżetu.


niemcy
Jeżeli chodzi o formalności, to niemieckie prawo jest dużo bardziej przyjazne dla początkującego biznesmena od naszego. Wprawdzie pewne rzeczy, takie jak złożenie wniosku, uzyskanie numeru NIP lub otwarcie firmowego konta trzeba przejść dokładnie tak jak u nas, lecz cała reszta mocno się różni. Po pierwsze w Niemczech nie ma zusu, więc każdemu przedsiębiorcy pozostaje niemała kwota na koncie każdego roku. Kwota zwolniona od podatków jest większa dziesięć razy, znacznie przyjaźniejsze są również podatkowe progi. To wszystko powoduje, że ktoś ruszający z działalnością skupić się może na zdobywaniu zleceń i klientów, a nie opłacaniu od pierwszego dnia danin. A że Niemcy również (inne wątki tutaj) należą do Unii Europejskiej, to nie powinno być żadnych problemów żeby swe usługi oferować również dla kontrahentów z sąsiednich krajów. Często chcąc nawiązać współpracę usługową lub handlową z nimi będzie potrzebny wyciąg z rejestru na ale w praktyce jest to zwykła formalność i będzie z tym żadnego problemu.
19-04-14 07:22:03