Menu strony

8 metod, jakim sposobem zapobiegać zatrucia tlenkiem węgla

Jest bezzapachowy, nie ma koloru i niebezpieczny, zjawia się cicho i bez zaalarmowania może uśmiercić. Tlenek węgla, czyli czad, to wielkie niebezpieczeństwo w każdym budynku. Warto poznać, jak powstaje, jakie powoduje objawy i jak powinniśmy działać, gdy odnajdziemy osobę zatrutą tlenkiem węgla.
Jak napomknęliśmy na początku tlenek węgla nie ma koloru, nie ma zapachu, więc nazywamy jest przez strażaków „cichym zabójcą”. Pojawia się znienacka i może pozbawić nas życia, lecz na szczęście można z tym walczyć. Dostaje się przed układ oddechowy, aby w kolejnym etapie przebyć błyskawiczną drogę do krwi. Dlaczego jest tak bardzo śmiertelny? Wszystko to przez jego łatwość wiązania się z hemoglobiną która jest we krwi. Jest 250 do 300 razy lepsza niż w przypadku tlenu, co skutkuje tym, że normalne rozprowadzenie tlenu jest zdecydowanie zmniejszone. dlatego właśnie brak tlenu w narządach i często zgon.

Sprawdź też

Porządny program do obsługi faktur bardzo polepszy działanie każdej spółki czy biura rachunkowego

długi
Jeżeli prowadzimy biuro rachunkowe lub własną firmę, to na pewno znamy trudności związane z własnoręcznym wypełnianiem faktur VAT i wdrażaniem ich do systemu.Skąd jest tlenek węgla? najczęstsze miejsca, z jakich może się wywodzić to: przewód kominowy, który jest niewystarczająco uszczelniony, spaliny z garażu, jeśli nie skutecznego odpływu spalin. przewiewu (lub|albo słaba|niewystarczająca wentylacja (pozostałe informację dostępne będą tu)) w mieszkaniu, sa przyrządy, jak kominek, piec a także podgrzewacz wody.

Objawy zatrucia czadem, to: ogólne znużenie, bóle głowy, senność, duszność, trudności z oddychaniem. Jeśli odnajdziesz taką osobę powinieneś jak najprędzej zareagować. najważniejsze to: otwórz wszelkie okiennice i drzwi, wynieś osobę zatrutą na świeże powietrze, dobrze jest też trochę poluzować ubranie (lecz nie rozbierać osoby poszkodowanej, ponieważ może ona ulec). Jeśli ratowana osoba nie oddycha powinieneś rozpocząć wykonywać sztuczne oddychanie i masaż serca. I pamiętaj, zawsze zawiadom odpowiednie służby: pogotowie ratunkowe i straż pożarną.

Gaśnica
I bardzo istotna wiadomość na koniec. Ogólnie, ochronę przeciwpożarową, do której zalicza się także walka z czadem określają odpowiednie przepisy, które uświadamiane są przez ppoż Warszawa (użyteczna strona na Dla wszystkich chętnych, przedsiębiorców, dla osób, które mają własne działalności gospodarcze i chcą przypilnować wszystkich czynności przeciwpożarowych, organizowane są szkolenia ppoż warszawa (warte przeczytania). W wielu miastach, nie tylko w tych dużych z Warszawą na czele.

Warto zapoznać się z ofertą takich szkoleń i generalnie poczytać troszkę więcej o ochronie przeciwpożarowej. Na co dzień, albowiem nad tym się nie zastanawiamy, ale w każdej chwili możemy znaleźć się w opałach (dosłownie i w przenośni) i ostatnią wtedy dla nas szansą będzie odpowiednia reakcja, zgodna z najlepszymi praktykami ochrony przeciwpożarowej.
18-07-12 02:42:02