Menu strony

Kto zarabia najlepiej?

Mimo zmieniającej się sytuacji na rynku pracy przez cały czas poszukiwani są specjaliści i menedżerowie IT. Stawki rosną, a kierunki informatyczne stają się powoli jednymi z najbardziej obleganych. Jak dużo zarobi i gdzie znajdzie pracę w Polsce i na świecie specjalista IT?

Polski rynek IT jest po Rosji drugim co do wielkości rynkiem w Europie Środkowo-Wschodniej. Wartość rynku informatycznego w Polsce podniosła sie w 2010 r. o 5,8 proc. w skali rok do roku, osiągając nieomal 26 mld zł. Prognoza dotycząca roku 2011 przewiduje zintensyfikowanie wartości rynku do poziomu ok. 28 mld zł.

Według wyników badań Antal Global Snaphot, IT jest jedną z branż, ,w której pracodawcy zatrudniają najbardziej dynamicznie. Ostatni rok pokazuje, że deklaracje zatrudnienia specjalistów IT w przeciągu ostatniego roku nie spadały poniżej 50 proc. przy umiarkowanym odsetku deklarowanych zwolnień. Świadczy to o tym, że jest to branża, gdzie wykwalifikowanym specmenedżerom (zobacz sprawdź informacje na stronie)menedżerom najłatwiej znaleźć pracę. Według badania wynagrodzeń Antal International stawki w tej branży w Polsce wynoszą średnio około 12 tys. zł. brutto miesięcznie. Dodatkowo negocjacje w sprawie wynagrodzeń, ułatwia informatykom otwarte rynki pracy, gdzie z powodzeniem mogą znaleźć pracę na atrakcyjniejszych warunkach.

Artykuł powstał dzięki uprzejmości - rejestracja firmy
Na podstawie: ifirma.pl
19-09-04 13:05:08