Jaka będzie najlepsza domena

Liczba odsłon naszej strony w internecie zazwyczaj jest zależne w ogromnym stopniu też od jej adresu. Kiedy jest łatwy do zapamiętania, związany z działką biznesu w której funkcjonujemy i stosunkowo krótki, będziemy mieć duże szanse, że potencjalny klient ją zapamięta, nawet jeżeli nie otrzymał naszej wizytówki. Mamy wiele opcji, bo sprzedaż domen internetowych to mocno rozwijający się rynek, szczególnie w naszej dekadzie.

Zwykle firmy wykorzystują darmowe domeny internetowe, z racji tego, że nazwy przedsiębiorstw zwykle są unikatowe. Oczywiście żeby zarejestrować tę domenę trzeba tak czy owak zwrócić się do firmy oferującej sprzedaż domen internetowych i dokonać „zakupu”. Zwykle bywa tak, że właściciele firm, lub pracownicy działu IT załatwiają to we własnym zakresie. Jeśli jednak nie mamy pojęcia co to jest hosting stron www i jak to wszystko funkcjonuje, dobrze jest zlecić założenie i zaprojektowanie strony internetowej firmie, która się w takich usługach specjalizuje. Przy okazji tacy specjaliści na pewno nam doradzą w wyborze najlepszej opcji.

firma taka prawdopodobni poleci nam uruchomienie serwisu internetowego na tak zwanej domenie generycznej. To nic innego jak adres internetowy zawierający słowa zwykle używane w języku. Przykładem domeny generycznej może być lub Tego rodzaju adres zazwyczaj zawiera nazwę towaru, usługi, grupy itp. tego rodzaju domeny czasem osiągają bardzo wysokie ceny, można się o tym przekonać, gdy spojrzymy na aukcje (platforma logintrade) domen. Są tak drogie, dlatego, że opiaukcje (szczegółyo tym: logintrade) się na prostych skojarzeniach. Gdy chcemy kupić nowy akumulator do auta niejako automatycznie do głowy wpada nam, żeby wpisać adres

Domeny to wizytówka twojej strony
Jeśli chcemy założyć stronę pod tego rodzaju adresem, a domena została już zakupiona, dobrze jest skontaktować się z jej właścicielem - być może będzie chciał ją odsprzedać, szczególnie, jeżeli nie działa pod tym adresem żadna strona. przydaje się wtedy informacja o domenie którą możemy znaleźć na stronie firmy w której została zarejestrowana. Nie jest to trudne, zwykle takie informacje są ogólnodostępne.

Jeżeli chcemy mieć witrynę internetową akurat na domenie generycznej, ale nie do końca wiemy jaka będzie dla nas najlepsza warto poprzeglądać możliwości. Kiedy wpiszemy wy wyszukiwarkę hasło „tanie domeny generyczne sprzedaż” bez problemu znajdziemy długą listę oraz oczywiście cennik i będziemy mieli możliwość by wybrać coś dobrze pasującego.
Na podstawie: sprzedaz-domen-internetowych.pl
Przygotowane przez: Magda Assaf
22-10-12 12:01:09