Menu strony

Wypoczynek w okolicach Warszawy

Rozejrzyjcie się dookoła! Tak można powiedzieć do mieszkańców stolicy, którzy masowo odwiedzają Zakopane i Bałtyk, a omijają urocze Mazowsze. A bez wątpienia jest tam wiele do zobaczenia!
Kawałek na zachód od Warszawy położony jest Kampinoski Park Narodowy, ogromny rezerwat natury. Włócząc się po tamtejszych leśnych gęstwinach, można podziwiać nietkniętą faunę i florę. Warto zahaczyć o cmentarz w Palmirach, leżących w sercu Puszczy, gdzie w czasie wojny Niemcy zamordowali śmietankę społeczną naszego państwa. Ważnym punktem wycieczki powinna być też wizyta w Żelazowej Woli, miejscowości narodzin Fryderyka Chopina. Podróżując dalej w kierunku zachodnim, dotrzemy do Płocka. Tu są wyjątkowo cenne zabytki Mazowsza, w tym bazylika, w której leżą Władysław Herman i Bolesława Krzywousty.

Ten wpis jest emocjonujący, ale warto sprawdzić też odmienne tego rodzaju materiały. Dlatego zobacz szczegóły (http://www.arkadiuszgwizdala.pl/), które także będą dla Ciebie wartościowe.

Poleca się też wycieczkę w rejon Zespółu Nadpilicznych parków Krajobrazowych, przez który pięknie wije się Pilica oferująca spływy kajakowe Pilicą.

W północnych stronach województwa znajduje się parę miejsc wartych zwiedzania. Przede wszystkim Ostrołęka, główny ośrodek kultury kurpiowskiej. Istnieje tu bardzo rozwinięta agroturystyka. Jeśli interesuje kogoś agroturystyka Mazowieckie słynie z gościnności ludności miejscowej. Region znany jest też z festynów i targów, podczas których podziwia się bliżej kulturę Kurpiów. Niedaleko leżą Opinogóra, goszcząca muzeum Romantyzmu w zabytkowym pałacyku Krasińskich i Pułtusk, zwany Wenecją Mazowsza.

Poniżej miasta stołecznego jest Radom, miasto wbrew stereotypom ani trochę nie nudne. Do podziwiania jest tu trochę zabytkowych budowli, np. kościół św. Wacława czy ponad tysiącletnie ruiny Grodziska Piotrówka. Wizytując południowe mazowieckie, koniecznie trzeba odwiedzić dworek w Czarnolesie Jana Kochanowskiego i zabytkową Iłżę. W niej cyklicznie organizuje się turnieje rycerskie.

I w końcu wschód. Tu znajdują się Siedlce, z pięknym Pałacem Ogińskich i miłym parkiem miejskim. Zaraz obok trzeba zobaczyć Węgrów, gdzie zaciekawić każdego powinno legendarne lustro Twardowskiego, do zobaczenia na zapleczu kościoła Wniebowzięcia NMP.


Sprawdź też

W jakim miejscu warto nawiązywać niezbędne znajomości biznesowe?

biznes
Sfera biznesowa jest na pewno jedną z w największym stopniu wymagających dziedzin życia powszedniego. Liczą się w niej bowiem nie jedynie nasze zręczności, ale także w szeregu przypadków posiadana wiedza oraz nade wszystko kontakty. Badania jednoznacznie ukazują, że posiadanie nowych kontaktów jest w stanie skutecznie wpłynąć na rozrost naszej kariery. Znajomość w pewnym sensie odpowiednich ludzi na pewno pomoże nam zdobyć życiowe cele, które sobie wyznaczyliśmy.
19-03-09 07:19:02