Menu strony

Zakupy nowej generacji

pieniądze
Tłumy ludzi na poczcie albo ajencjach pocztowych skutecznie zniechęcają nawet najwierniejszych zwolenników tradycyjnych sposobów płatności. Czasy, w których płatności dokonywać można było tylko przy okienku agencji pocztowej już przeminęły. I bardzo dobrze, ponieważ obecnie możemy opłacać zobowiązania nie wychodząc z domu i co warto podkreślić– zupełnie za darmo.

Mikropłatności – krótki przewodnik.


Od lat zwrócono uwagę na rosnący popyt na możliwość regulowania niewielkich sum, który będzie bezpieczny, łatwy i skuteczny. Sposób taki określany jest jako płatności smsem. Dokonuje się ich za pomocą tzw internetowych portfeli przez zalogowanie się na stronę www.. Jesteśmy w stanie w ten sposób zakupić przedmioty o drobnej kwocie np: prasa, transmisji danych, dostępu do stron www czy w celu zamieszczania anonsów. Mikropłatności są nieryzykowny sposobem zarządzanie środkami pieniężnymi oraz co warte podkreślenia, wystarczą cztery kliknięcia aby opłacić transfer wideo lub zakup.

SMS – nowy sposób płatności.

Podobnym wynalazkiem umożliwiającym dokonywanie bezpiecznych płatności są kody sms. Służą one do zatwierdzania płatności dokonywanych za pośrednictwem portaluinternetowego albo telefonicznego. Składa się na nie 6 liczb wpisywanych w okno portalu albo odczytanych konsultantowi. Kody sms są bezpiecznym sposobem zatwierdzania płatności bezgotówkowych. Musimy jednak mieć na uwadze, że kilkukrotne wprowadzenie nieprawidłowego sms kodu zablokuje nam dostęp i trzeba będzie ponownie uwierzytelnić nasze konto.
Pieniądze, Euro

Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu.

Wszystkie nowoczesne sposoby płatności są solidnie chronione tak, aby nie mogły być dokonane przez niepowołane ręce. W przypadku zarówno mikropłatności jak też płatności smsem należy pamiętać aby nie podawać swoich haseł bankowych i kodów sms osobom trzecim.

Dokonywanie płatności nigdy nie było tak szybkie i proste jak teraz - ciekawy artykuł. Mając dostęp do internetu i komputera swobodnie możemy płacić rachunki, dokonywać zakupów w sieci czy zarządzać swoim portfelem. Jest to nieodzowne w erze pośpiechu i braku czasu. Skrytka w sejfie nie będzie już nam potrzebna a my, wreszcie będziemy mogli być spokojni nie martwiąc się o nasze oszczędności.
18-07-12 10:39:57