Menu strony

Jak kupić mieszkanie na rynku pierwotnym?

Mieszkania nabyte na rynku pierwotnym cieszą się coraz większym zainteresowaniem kupujących. Nieruchomości kupione od deweloperów to zdecydowanie korzystniejsza lokata kapitału od mieszkań kupionych na rynku wtórnym. Oryginalne mieszkania można dostosowywać do osobowych potrzeb odbiorców, jeszcze w trakcie realizacji projektu. Na co trzeba zwrócić uwagę kupując nowe mieszkanie?

Przede wszystkim, warto zapoznać się informacjami na temat firmy zawartymi w Krajowym Rejestrze Sądowym, który wskazuje wielkości kapitału zakładowego przedsiębiorstwa, dane osób które reprezentujących dewelopera, informacje czy znajduje się on w stanie upadłości albo likwidacji. Dobrze jest sprawdzić własność działki, na której deweloper buduje budynek oraz pozwolenie na budowę. Warto także prześledzić metodę realizowania poprzednich inwestycji dewelopera, pod kątem jakości wykonywanych robót.

Przed ostateczną decyzją nabycia nieruchomości należy sprawdzić własną zdolność kredytową, jeżeli mieszkanie kupowane będzie na kredyt.

Kiedy pomyślisz, że warto zgłębić większą ilość szczegółów powiązanych z podnoszoną tutaj problematyką, zerknij na źródło (http://trenerzy.pl/assessment-center-development-center/) - tam znajdziesz podobne zagadnienia.

Dzisiaj wiele banków przed udzieleniem kredytu sprawdza dewelopera. Gdyby już dostaniemy promesę kredytową i zdecydujemy się na konkretne lokum należy podpisać umowę przedwstępną w formie aktu notarialnego. Taka umowa daje możliwość sądowego dochodzenia umowy przyrzeczonej, czyli przenoszącej własność oraz wpis do Księgi Wieczystej, czyli roszczenie o przeniesienie własności wybudowanego mieszkania.

„Zaletą kupna nieruchomości na rynku pierwotnym jest to, że ponosi się tylko koszty taksy notarialnej. Nabywca nie płaci podatku od czynności cywilno-prawnych, który wynosi 2% ceny transakcyjnej nieruchomości. Mieszkania kupione w stanie deweloperskim posiadają okres gwarancji i rękojmi, zatem przez kilka pierwszych lat nie ponosi się dodatkowych kosztów związanych z remontem mieszkań, budynków, osiedl. Dodatkowo, zgodnie z nowymi rekomendacjami w bankowym programie „Rodzina na Swoim” – można otrzymać dopłaty rządowe do spłaty odsetek od kredytu hipotecznego finansującego wyłącznie zakup nowych nieruchomości” – mówi Weronika Krzemińska, kierownik Działu Sprzedaży PB Feniks z Katowic.

„Nowo powstałe osiedla budowane przez PB Feniks projektowane są według nowoczesnych technologii, prezentują się ładnie, są estetyczne, posiadają ogródki z piękną zielenią, place zabaw, są bezpieczne poprzez ogrodzone posesje, monitoring lub całodobową ochronę. Na większości nowo powstałych osiedlach powstaje cała infrastruktura handlowo - usługowa. Wszystko to sprawia, że w mieszkaniach z rynku pierwotnego łatwiej i przyjemniej mieszka się przyszłym nabywcom” – dodaje Weronika Krzemińska.

Artykuł powstał dzięki uprzejmości - faktura vat
Na podstawie: ifirma.pl
22-07-07 07:01:05