Menu strony

Co kupić na wycieczkę w góry?

Przygotowanie na wyprawę górską jest bardzo istotne - zmienna i kapryśna pogoda, nagłe spadki temperatury w górach są dość powszechne. Chociaż wyprawa w góry to zdrowa metoda spędzania wolnego czasu, to może się źle zakończyć, jeśli nieprawidłowo się przygotujemy. Pamiętajmy, dobre buty górskie to mus, mocne plecaki turystyczne i odzież to następna rzecz.

góry zimą
Plecaki takie powinny być przede wszystkim poręczne i objętościowe na tyle, aby spakować w nich nie tylko przekąski, ale i niezbędne artykuły takie jak latarka, kompas czy polar z długim rękawem.

Zanim jednak pomaszerujemy na wyczerpującą pieszą wyprawę górską, powinniśmy pomyśleć o zakupie stosownych do tego butów. Dobrze dobrane buty trekingowe są wysokie i mają za zadanie chronić kostki przed wykrzywianiem się . Podłoże buta powinno być twarde, gdyż taka podeszwa zabezpiecza naszą stopę przed niewygodą i skaleczeniem ostrymi kamieniami. obuwie powinno być także nieprzemakalne. Kupimy je w każdym sklepie wspinaczkowym.
Po kupnie butów trekingowych, należy w nich trochę pochodzić, gdyż wybranie się na wycieczkę w góry w fabrycznie nowych i nienoszonych butach, może skutkować pojawieniem się nieznośnych obtarć i odcisków, dokuczających w późniejszym podróżowaniu.

Jeśli na wyjście w góry postanawiamy ciepłą porą, należy pamiętać nie tylko o letnich, ale i cieplejszych ubraniach. Składnikami naszego ubioru powinny być ciepły polar, praktyczne materiałowe spodnie i ciepła kurtka Goretex. Zamiast kurtki przeciwdeszczowej dobrze funkcjonuje także foliowe ponczo, które ochrania nie tylko nas, ale i plecak turystyczny.

Ten artykuł posiada fascynujące dane na opisywany temat - jeśli masz chęć zdobyć większą ilość wpisów, to odwiedź stronę internetową, która omawia zbliżone problemy.

Na eskapadę w góry polecane jest ubieranie się warstwowo, jeśli jednak jak wychodzimy, jest ciepło, długi rękaw i długie spodnie powinny znaleźć się w naszej torbie. Nasze śpiwory natomiast powinny nas chronić przed zbyt niską temperaturą.

Góry z samolotu
Na nacięcia i odciski zaleca się zaopatrzyć się w plastry i pewne maści. Warto pamiętać też o termosie lub o kubku termicznym. Jeśli natomiast postanawiamy ekstremalne wspinaczki, konieczne jest, abyśmy sprawdzili pobliski sklep górski. Eksperci powinni doradzić, jaki specjalistyczny sprzęt zapewni nam bezpieczeństwo. Można przemyśleć również kupno batonów energetycznych bądź zwykłej czekolady, aby zapewnić wystarczającą ilość kalorii naszemu organizmowi podczas nadmiernego wysiłku fizycznego.
Na podstawie: Rockcentric.pl
Przygotowane przez: Hanna Gut, Marta Bilińska
21-08-12 07:39:13