Menu strony

Łódź: odbędzie się zjazd przedstawicieli organizacji rowerowych z Polski

w Łodzi]]
W weekend 20-22 maja wchodzą w życie zmiany w Prawie o Ruchu Drogowym. Przegłosowana przez Sejm i podpisana przez Prezydenta ustawa dopuszcza do użytku przyczepki rowerowe dla dzieci, czy jednoznacznie wskazuje pierwszeństwo na skrzyżowaniach - dostosowując tym samym polskie prawo - poprzednia strona - do zapisów Konwencji Wiedeńskiej.

Obowiązywanie tej ustawy zbiega się w czasie ze zjazdem do Łodzi przedstawicieli organizacji rowerowych z całej Polski. Do Łodzi zawitają (z rowerami) przedstawiciele organizacji z Warszawy, Krakowa, Poznania, Wrocławia, Torunia, Bydgoszczy, Olsztyna, Białegostoku, Brzegu, Wejherowa, Radomia oraz Lublina - wszyscy skupieni w sieci organizacji "Miasta dla Rowerów". Wszyscy aktywnie brali udział w lobbowaniu za zmianą przepisów na bardziej "pro-rowerowe", stąd zjazd i spotkanie będzie okazją do wspólnego świętowania zmian.

Dodatkowo do Łodzi przyjadą niemal wszyscy polscy "oficerowie rowerowi" - z Wrocławia, Bydgoszczy i Olsztyna.

To super, że chcesz zdobyć większą ilość informacji na to zagadnienie. Wtedy przejdź do witryny, a dowiesz się różnych wiadomości i uzyskasz wiedzę na mnóstwo tematów.

Mają wymienić się doświadczeniami z łódzkim pełnomocnikiem prezydenta do spraw rowerowych Witkiem Kopciem.

Źródła

[/NOENTER

Autorzy, Źródło: Wikinews na licencji CC-BY 2.5
20-10-09 09:19:08