Menu strony

Czy inwestować w fundusze inwestycyjne?

Fundusze inwestycyjne wydają się obecnie coraz chętniej wybieraną w Polsce metodą oszczędzania. Musimy dowiedzieć się zatem, jak inwestować w fundusze inwestycyjne, żeby przyniosły nam one jak najbardziej opłacalne korzyści.


Fundusze to jeden z najkorzystniejszych sposobów na pomnażanie posiadanych pieniędzy. Poza tym w każdym momencie można wybrać oszczędności, które zostały przeznaczone na fundusz. Dopóki tego nie zrobimy wynajęci przez fundusz eksperci będą robili wszystko, aby powierzona kwota środków powiększała się. Jak się wydaje, suma jaką można pozyskać jest znacznie wyższa niż w przypadku typowych lokat bankowych. Jest to jeden z bardzo ważnych powodów, dla których o wiele więcej ludzi decyduje się na tego rodzaju inwestycje. Jeżeli więc myślisz nad tym, jak inwestować swoje środki, być może jest to jedno z najkorzystniejszych dla ciebie rozwiązań.
Kredyty i fundusze na działalność gospodarczą

Okazuje się, że dzięki funduszom inwestycyjnym można zarobić o wiele więcej niż w banku. Wpłacając pieniądze na konto bankowe musimy godzić się z określonymi odsetkami. Z zasady nie są one duże, aczkolwiek bank także w żaden sposób nie inwestuje twoich oszczędności, chociaż ciągle zarządza twoimi środkami. Trochę inaczej jest w sytuacji lokat, które jednak wiążą się z określonym zyskiem. Jednakże, jak to wynika z obliczeń specjalistów, wciąż jest to mniej korzystne niż inwestowanie w fundusze.
Wiele ludzi uważa, że żeby inwestować w fundusze trzeba mieć bardzo dużo funduszy. Jak się jednak okazuje, nie jest to wcale prawdą. Fundusze doskonale nadają się do efektywnego oszczędzania, w szczególności jeżeli nie jesteśmy w stanie pozwolić sobie na jednorazowe wpłacenie np. pięciu tysięcy złotych. Na funduszu można wpłacić nawet sto złotych miesięcznie.
Autor m-inwestor


Bank w takiej sytuacji najczęściej zaoferuje nam jedynie nisko oprocentowaną lokatę, z której niewiele skorzystamy. Wiele osób jednak obawia się, że fundusze inwestycyjne są ryzykowne dla naszych pieniędzy. Należy jednak pamiętać, iż działanie funduszy jest ściśle monitorowane przez Komisję Papierów Wartościowych i Giełd. Warto jednak wiedzieć również, że fundusze nie gwarantują osiągnięcia określonego zysku, deklarują jedynie, że dołożą wszelkich starań, by klienci nie stracili inwestycji.
19-11-05 07:12:04