Menu strony

Ostatni czas by pomyśleć o zabezpieczeniu dostaw gazu na okres zimowy

Początek jesieni to ostatni dzwonek na to aby przyjrzeć się temu czy nasze przedsiębiorstwo ma zabezpieczone dostawy surowców energetycznych na okres zimy. Chodzi tutaj głównie o gaz, który jest podstawą efektywnego funkcjonowania mnóstwa firm. Sprawa jest tym ważniejsza gdy spojrzy się na obecne problemy polityczne we wschodniej części Starego Kontynentu. Problemy w kontaktach z Rosją, która jest jednym z głównych producentów paliw energetycznych na świecie mogą przynieść w najbliższym okresie mnóstwo kłopotów z dostarczaniem tego surowca.


W poprzednim systemie handel gazem był domeną wyłącznie firm należących do skarbu państwa, takich jak np. Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo, które było monopolistą na polskim rynku surowców energetycznych.

Zaglądnij do nowego artykułu i czytaj kluczowe informacje (https://www.programylojalnosciowe.pl/) na ten bardzo frapujący temat. Dodatkowe informacje opracowaliśmy dla Ciebie z dużą pasją.

Jednak od kilku już ładnych lat w naszym kraju pojawia się coraz więcej niezależnych od monopolisty przedsiębiorstw prywatnych specjalizujących się w dostarczaniu gazu w różnych stanach skupienia dla klientów indywidualnych oraz instytucjonalnych. Najczęściej tego typu propozycja zawiera kontrakty na dostawę gazu na okres od roku wzwyż, chociaż czasem proponowane są także o wiele krótsze okresy np. miesiąc czy 3 miesiące - więcej bonusów na


handen.pl
Jest to bardzo korzystne dla klienta, który może zamówić dostawy tylko na interesujący go czas, dla przykładu tylko okres zimowy. Co istotne istnieje również możliwość parafowania kontraktu na tak zwane dostawy dywersyfikacyjne. Dochodzi do tego w przypadku kiedy dana jednostka gospodarcza posiada już parafowaną umowę na dostarczanie gazu jednak dla bezpieczeństwa pragnie posiadać ubezpieczenie w postaci posiadania drugiego dostawcy. Dzięki temu ryzyko jakichś problemów jest naprawdę małe, a to w prowadzeniu biznesu rzecz bardzo ważna.
19-06-07 10:39:19