Menu strony

Ostatni czas by pomyśleć o zabezpieczeniu dostaw gazu na okres zimowy

Początek jesieni to ostatni dzwonek na to aby przyjrzeć się temu czy nasze przedsiębiorstwo ma zabezpieczone dostawy surowców energetycznych na okres zimy. Chodzi tutaj głównie o gaz, który jest podstawą efektywnego funkcjonowania mnóstwa firm. Sprawa jest tym ważniejsza gdy spojrzy się na obecne problemy polityczne we wschodniej części Starego Kontynentu. Problemy w kontaktach z Rosją, która jest jednym z głównych producentów paliw energetycznych na świecie mogą przynieść w najbliższym okresie mnóstwo kłopotów z dostarczaniem tego surowca.
W poprzednim systemie handel gazem był domeną wyłącznie firm należących do skarbu państwa, takich jak np. Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo, które było monopolistą na polskim rynku surowców energetycznych. Jednak od kilku już ładnych lat w naszym kraju pojawia się coraz więcej niezależnych od monopolisty przedsiębiorstw prywatnych specjalizujących się w dostarczaniu gazu w różnych stanach skupienia dla klientów indywidualnych oraz instytucjonalnych. Najczęściej tego typu propozycja zawiera kontrakty na dostawę gazu na okres od roku wzwyż, chociaż czasem proponowane są także o wiele krótsze okresy np. miesiąc czy 3 miesiące - więcej bonusów na


Sprawdź też

Największe spółki notowane na polskiej giełdzie - poznaj najświeższe informacje

giełda
Giełda papierów wartościowych jest bez najmniejszych wątpliwości czymś, co od bardzo dawna wzbudza naprawdę wielkie emocje. Jest bardzo wiele osób, które decydują się na granie właśnie na giełdzie. Jest to nieraz bardzo duże ryzyko, ale również bardzo duża szansa na zarobienie naprawdę niemałych pieniędzy. Na działającej na polskim rynku giełdzie papierów wartościowych notowanych jest kilkadziesiąt spółek. Do tych największych bez wątpienia zalicza się PGNIG oraz JSW.


handen.pl
Jest to bardzo korzystne dla klienta, który może zamówić dostawy tylko na interesujący go czas, dla przykładu tylko okres zimowy. Co istotne istnieje również możliwość parafowania kontraktu na tak zwane dostawy dywersyfikacyjne. Dochodzi do tego w przypadku kiedy dana jednostka gospodarcza posiada już parafowaną umowę na dostarczanie gazu jednak dla bezpieczeństwa pragnie posiadać ubezpieczenie w postaci posiadania drugiego dostawcy. Dzięki temu ryzyko jakichś problemów jest naprawdę małe, a to w prowadzeniu biznesu rzecz bardzo ważna.
18-11-29 07:17:02