Menu strony

Jakie wolno wyszczególnić terminy wystawiania faktur w 2014 roku - co warto o tym wiedzieć

Na początku 2014 roku pojawiły się kolejne zmiany w VAT, tym samym mnóstwo rzeczy zmieniło się odnośnie wystawiania samych faktur. Z pewnością powinno się wiedzieć jaka obecnie jest data wystawienia faktury i jak wiele ma się na to czasu.


Czytając nowe informacje i zapoznając się z aktualnymi przepisami zdołamy się dowiedzieć, że obowiązek wystawienia faktury można rozpatrywać w kilku terminach. Przede wszystkim fakturę powinno się wystawić do 15 dni od końca miesiąca, w jakim firma przekazała Klientowi towar. Po drugie fakturę można także wystawić w terminie do 30 dni przed dostarczeniem Klientowi towaru, określonej usługi albo uzyskania zapłaty. Znaczące jest także to, by pamiętać o tym, iż w przypadku dokonywania poniektórych płatności, takich jak na przykład opłaty za media, Sieć, prąd bądź również gaz, faktury nie wolno wystawić później aniżeli przed upłynięciem czasu płatności. Czas płatności faktury (www.efematic.pl/) jest również zależny od rodzaju konkretnej usługi.
Praca przy komputerze
Warto prawidłowo zapoznać się z terminami wystawiania oraz płatności faktur, bowiem naruszenie terminu może się wiązać z odsetkami, a bezspornie odsetki od zus to ostatnia rzecz, na jaką masz ochotę. Toteż bardzo znaczące jest pilnowanie punktualnego wystawiania faktury. Jeśli masz dużą firmę czy też przedsiębiorstwo to niezwykle dobrym pomysłem jest zaangażowanie kogoś, kto będzie za to odpowiedzialny. Bardzo często przedsiębiorcy, jacy mają osobiste firmy muszą wykonywać dużo przeróżnych obowiązków, a jak wiadomo nie łatwo jest podołać wszystkiemu samodzielnie.


Toteż idealnym pomysłem jest zaangażowanie kolejnych pracowników z odpowiednimi kwalifikacjami, doświadczeniem oraz wiedzą, którzy będą zajmować się sprawami rachunkowymi powiązanymi z działalnością Twojej firmy, w tym również będą pamiętać o terminowym wystawianiu albo płaceniu faktur. Ważna jest data wystawienia faktury. To niezwykle istotne, żeby przyjąć do pracy osobę doświadczoną z ogromną wiedzą na ten temat, bo niesłychanie istotna jest wyśmienita znajomość tej dziedziny, dzięki czemu można wykonywać swoją pracę profesjonalnie i fachowo.
21-01-27 13:26:09