Menu strony

Wszystko co warto wiedzieć o metodzie NLP

Programowanie neurolingwistyczne jest techniką, której początki datuje się na lata siedemdziesiąte dwudziestego wieku. Korzenie tej metody sięgają ówczesnych teorii lingwistycznych, a za cel uważa się nastawienie na sukces zawodowy i osobisty poprzez poszerzanie swoich umiejętności oraz zdolności.

oferta szkoleniowa NLP
Programowanie neurolingwistyczne czyli metoda NLP www.polskaakademianlp.pl ma swoich zwolenników oraz przeciwników. Dość często słyszy się, że techniki te nie pokrywają się z doświadczeniem i nie mają żadnego wpływu na nasze życie. Wiele doświadczeń po prostu nie poparło skuteczności tej metody.

Sprawdź też

Poszukiwanie zatrudnienia

Apple MacBook
Przeciętna osoba, na hasło „programista”, myśli o osobie pracującej bezpośrednio nad procesem tworzenia aplikacji komputerowej. Jak pokazuje rynek zatrudnienia swoją bogatą ofertą skierowaną właśnie dla programistów – jest to myśl niezbyt trafna, a określenie „programista” jest dużo szersze. Tym słowem opisuje się już nie tylko osoby tworzące programy na komputer, ale również programy mobilne oraz przeznaczone do wykorzystywania w ramach witryn internetowych.


Z drugiej jednak strony tworzy się kursy, warsztaty nlp http://polskaakademianlp.pl/ i szkoły, gdzie mamy możliwość doskonalić swoje umiejętności personalne za pomocą technik programowania. Człowiek, który praktykuje i ćwiczy metodą NLP, powinien posiadać umiejętność wpływania na swoją osobę oraz na swoich rozmówców. Osoba taka powinna stawiać sobie co raz to nowe wyzwania i w taki sposób porządkować sobie życie, aby stawiać sobie co raz wyżej poprzeczkę, mając tym samym świadomość, że poradzi sobie z realizacją postawionych sobie celów.

Osoby chwalące sobie programowanie neurolingwistyczne uważają, że człowiek taki ma o wiele lepsze relacje w życiu prywatnym, a tym samym staje się dużo lepszym partnerem biznesowym. Ma to oczywiście pokrycie w sukcesach, jakie odnosi zarówno na polu prywatnym jak i w pracy. Zarabia więcej pieniędzy i jest bardziej szczęśliwy. Metoda ta pomaga również poznać własną wartość i według trenerów i propagatorów NLP prowadzi do mocniejszego doświadczania i przeżywania własnego życia, tym samym zachowując stosowny dystans i spokój ducha.

Do tego uważa się, że programowanie neurolingwistyczne pomagać ma nam zwalczać swoje fobie i lęki, przełamywać wszystkie zahamowania i poczucie niepewności. Metodycy i trenerzy posługują się nomenklaturą typową dla tego typu szkoleń, czyli słowami takimi jak kotwiczenie, modelowanie, techniki programowań itp., jednak najczęściej cała dziedzina koncentruje się na języku. Polega to przede wszystkim na przedstawianiu znanych wyników badań psychologicznych, o tym, co wiemy o działaniu ludzkiego mózgu i zachowaniach ludzkich. Do tego dochodzi siła perswazji, czyli znane i rozwijane od setek lat techniki retoryczne.
18-06-22 13:23:02