Menu strony

Trening z pewności siebie i zdecydowania, śmiałości i odwagi

Ćwiczenia psychologiczne tego rodzaju naświetlają różnicę pomiędzy asertywnością, agresją i uległością. Szkolenia polegają na praktycznych ćwiczeniach które pomagają radzić sobie z negatywnymi ocenami, a także uczą ochraniać osobisty obręb psychologiczny.

szkolenia
Uczestnicy uczą się tego jak mówić "nie" w sposób, jaki nie obraża drugiej jednostki a dodatkowo trenują konstruktywne formułowanie krytyki. W obszar szkolenia z asertywności wchodzi instruktaż krytykowania skupiony na zachowaniach a nie na jednostce a również otwarte wyrażanie uczuć pozytywnych jak też negatywnych.

Pragniemy przekazać Ci nowy artykuł na zbliżony temat. Liczymy na to, że Ci się spodoba. Wejdź w link - tam czeka na Ciebie ciekawe zagadnienie (https://www.mojekonferencje.pl/sale-konferencyjne-bielawa).

Ćwiczenia tego typu zalecane są dla wszystkich osób które: mają kłopoty z odmawianiem, nie umieją mówić wprost o własnych pragnieniach i oczekiwaniach, mają trudności z obroną swych praw w sytuacjach społecznych i prywatnych, nie radzą sobie z krytyką otoczenia, odczuwają mus realizowania oczekiwań innych ludzi, nierzadko noszą w sobie poczucie przewinienia, mają kłopoty ze zbyt dużym poczuciem zobowiązań, nie radzą sobie w sytuacjach konfliktów, nie umieją ustalić granicy pomiędzy zgodą a uległością, czują się wyzyskiwani przez innych, potrzebują zrozumieć siebie oraz motywy swoich postępowań, borykają się z brakiem pewności siebie oraz niską samooceną.

Metody pracy które często bywają stosowane podczas ćwiczeń to: odgrywanie scenek, gry symulacyjne, ćwiczenia ćwiczenia pamięci i koncentracji indywidualne i grupowe, studium przypadków, kwestionariusze oraz testy zachowań, dyskusje problemowe. W jaki sposób wyszukać dobrą jednostkę szkoleniową organizującą tego rodzaju ćwiczenia?

nauka na szkoleniach
Dobrze popytać pośród znajomych, względnie wpisać w Google frazę: szkolenia asertywność, oraz nazwę miejscowości w której pożądamy odbyć szkolenie, otrzymujemy wówczas masę wyników. Dobrze przed dokonaniem wyboru przeszukać fora tematyczne i poczytać opinie internautów. Polecam tego rodzaju ćwiczenia, ponieważ mogą one w sposób niezwykle istotny polepszyć nasze relacje międzyludzkie zarówno w pracy jak też na co dzień, w życiu osobistym i tym samym o wiele polepszyć nasze samopoczucie . Zarazem dowiemy się wiele o sobie samych przez co lepiej zrozumiemy niektóre nasze postępowania.
20-06-30 07:18:05