Menu strony

Oszczędzam na wakacje

Spora część osób w zasadzie już od grudnia planuje urlop. Dokąd, kiedy i na jak długo? To najczęstsze pytania dotyczące owego dylematu. Jednak równie ważna może być kwestia za co wyjedziemy na wakacje. Biorąc pod uwagę, że tylko nieliczne osoby posiadają jakiekolwiek zaoszczędzone środki finansowe, może okazać się, że większość osób finansuje swoje wakacyjne wyjazdy kredytem. Zaciąganie pożyczki gotówkowej lub wykorzystywanie karty kredytowej w celu opłacenia wyjazdu nie jest dobrym pomysłem. Następstwa takiego postępowania mogą fatalnie odbić się na naszych finansach czego skutki możemy odczuwać niemal przez cały kolejny rok.
polski banknot dziesięciozłotowy
W o lepszym położeniu znajdują się osoby, które nagromadziły spore oszczędności, a wydatek kilku czy nawet kilkunastu tysięcy złotych w celu opłacenia zagranicznej wycieczki nie wpłynie znacznie na stan konta. Ale co mają począć osoby, które nie dysponują żadnymi nagromadzonymi środkami, ale też nie chcą bądź nie mogą zapłacić za urlop karta kredytową czy pieniędzmi z pożyczki gotówkowej? Jedynym słusznym wyborem w takiej sytuacji – jeśli nie chcemy rezygnować z wakacji, jest oszczędzanie na ten cel przez niemal cały rok przed urlopem.

Aby rozpocząć nasze postanowienie powinniśmy założyć konto oszczędnościowe na które będziemy przelewali oszczędności. Dlaczego tak ważne jest otwarcie osobnego konta? Ponieważ pieniądze te będą trudniej dostępne w związku z powyższym nie wydamy ich przy pierwszej lepszej okazji. Dodatkowo, bank zapewnia posiadaczom konta ubezpieczenia assistance - niezbędne szczególnie w dwóch przypadkach: gdy wyjeżdżamy na urlop (zobacz postojowe zasady) z dziećmi lub gdy udajemy się na wakacje własnym środkiem transportu.

Sprawdź też

Wypatrywanie najlepszych propozycji banków

Banknoty i monety
Obecnie niezwykle często występuje konieczność szukania najkorzystniejszych ofert, wybierania ich z dużego grona innych. Bierze się to przede wszystkim z ogromnej konkurencji, która obecna jest obecnie praktycznie w każdej branży.


Konta oszczędnościowe dostępne są niemal w każdej placówce banku (wniosek możemy też złożyć przez internet. Aby wybrać najlepsze konto dobrane do naszych finansowych możliwości i oczekiwań możemy przeczytać ranking kont oszczędnościowych jakich w sieci jest spora ilość. Dziś posiadaczami konta możemy stać się w 5 minut. To korzystne rozwiązanie z łatwością pozwoli uzbierać odpowiednią kwotę, wystarczająca na sfinansowanie wymarzonych wakacji.
21-08-17 07:44:05