Menu strony

Obraz transportu lotniczego w Polsce

Położenie naszego kraju zawsze było szansą, a także zagrożeniem. Zagrożenie wiązało się z nieoczekiwaną oraz wybitniej oczekiwaną inwazją sąsiednich krajów. Na szczęście żyjemy w bardziej umiarkowanych latach co więcej nasze położenie to przede wszystkim szanse, zwłaszcza, iż jesteśmy przecież członkiem Zjednoczonej Europy.


Położenie Polski na szlakach transportowych Europy, określa jak najlepszą organizację sieci transportowej dla wszystkich gałęzi transportu.

Lecący samolot
Od kilku lat zaczynamy wreszcie na tym korzystać, aczkolwiek jednakże bardziej sprawna organizacja tego typu szlaków komunikacyjnych wymaga większego zaangażowania Państwa, a przede wszystkim kreowanie nowych inicjatyw, by tworzone inwestycje były zgodne z najwyższymi standardami. Bardzo istotne z oszczędnego punktu widzenia jest posiadanie zaawansowanego zaplecza technicznego dla wszystkich gałęzi transportu. Nasz kraj tworzy wiele maszyn używanych w transporcie, również lotniczych. Nie tworzymy, co prawda, samoloty pasażerskie, aczkolwiekprzygotowujemy części składowe, jakie wykorzystuje się do tworzenia samolotów.

Jednocześnie, choć przemysł (transng.pl) powietrzny to na pewno nie nasza polska domena, ale produkujemy śmigłowce czy szybowce. Są znane na świecie, bowiem
Samolot w obłokach
wywozimy je za granicę. Jest jasne, nie mamy co się porównywać do potentatów przemysłu lotniczego (prymat wiodą USA i Francja), lecz nie możemy nawet zbliżyć się do tych państw pod kątem nakładów finansowych.

Nie mamy odpowiedniej bazy technologicznej, by produkować samoloty (więcejprzeczytasz w serwisie https://www.lot.com/pl/pl/lot-charters-o-nas) na tak wygórowanym poziomie. W ostatnich latach aczkolwiek polskim przedsiębiorstwom udaje się zwyciężać w przetargach na tworzenie podzespołów lotniczych, a to kreuje nowe miejsca pracy. Jednocześnie podsyca miejscowe rynki do rozwoju, sprzyja przypływowi pieniędzy, co pomaga we wzroście PKB.

To w jaki sposób będzie się rozwijał przemysł lotniczy w Polsce zdeterminowane jest od sytuacji gospodarczej na świecie. Potrafi ona aktywować albo przerwać rozwój gospodarek krajów, które zamawiają samoloty albo podzespoły lotnicze. Wpływ ma na to oczywiście rosnąca liczba korzystających z samolotu, jako środka transportu. W ostatnich latach co więcej transport lotniczy w naszym kraju zyskuje coraz więcej zwolenników, to także adekwatny prognostyk na przyszłość.
18-07-12 02:28:02