Menu strony

Pióra do wycieraczek to niejednokrotnie lekceważony detal użytkowy auta

Pióra do wycieraczek wykonują olbrzymią robotę i są niebywale kluczowe dla bezpieczeństwa prowadzącego pojazd. To na nich spada ciężar zagwarantowania nam dobrej widzialności w ekstremalnych warunkach atmosferycznych. Jednakowoż, jak każdy jeden auta, wycieraczki do samochodu z biegiem czasu się zużywają i trzeba je wymienić.
wycieraczki
Nowoczesne samochody, które wyjeżdżają z salonów są w większości doposażone w wycieraczki do samochodu bezprzegubowe. Rozwiązanie to pozyskuje coraz większe grono sprzymierzeńców, choć nie jest pozbawione ujemnych cech. Głównie ten rodzaj wyposażenia jest opływowy, co sprawia, że ma zmniejszony opór powietrza. Ponadto nie ulega korozji i lepiej przylega do szyby (naklejki na szybę) w trakcie dużych prędkości, a w czasie mrozów, łatwiej zerwać ją od szyby.

Jeśli więc lubimy szybką podróż, ten typ wycieraczek będzie dla nas najlepszy. Nie interesowanie się położeniem wycieraczek do samochodu może być ryzykowne. Utrudnienie pola patrzenia w trakcie podróży, może stać się wyjątkowo niebezpieczne. Wobec tego trzeba zadbać żeby wycieraczki do samochodu funkcjonowały prawidłowo i nie zostawiały śladów na szybie. Pióra do wycieraczek to wbrew pozorom nie jest tylko fragment gumy, oprawiony w metalowy stelaż.

Sprawdź też

Czy SpinCar jest ratunkiem dla upadającej fabryki FSO?

Chevrolety Aveo.]]
Fabryka Samochodów Osobowych (FSO) to najstarsza w Polsce fabryka samochodów osobowych. Zlokalizowana w Warszawie fabryka powstała na przełomie lat 40. i 50. XX wieku. Pierwszym produktem została Warszawa M-20, wzorowana na radzieckiej Pobiedzie. 6 listopada 1951 roku z linii produkcyjnej żerańskiej FSO zjechała pierwsza Warszawa M-20.


Więcej informacji -


W ciągu własnego bytu pokonują wielkie dystanse, oczyszczając duże powierzchnie. Wobec tego muszą spełniać sporo kryteriów. Po pierwsze powinny być wystarczająco podatne, żeby przylegać do szyby, po drugie odpowiednio trwałe, żeby prawidłowo zbierać wodę. W związku z tym do ich budowy stosuje się przeróżne kompozycje gumy. W sytuacji klasycznych wycieraczek bardzo ważne jest także wykończenie elementów metalowych, które są narażone na bardzo
wycieraczki
nieprzychylne warunki zewnętrzne.

Smugi pojedyncze, pokazujące się ciągle poza polem tuż przed wzrokiem prowadzącego można pominąć. Na kupno nowej wycieraczki do auta, nadchodzi pora, kiedy na szybie w polu widzenia prowadzącego pojawia się jedna lub więcej ustawicznych smug. Zdarza się tak dlatego, że zużyte pióra do wycieraczek zamazują szybę i znacznie ograniczają widoczność kierowcy, szczególnie, gdy z naprzeciwka oślepia go inny samochód. Aby chronić wycieraczki samochodowe przed szybkim zużyciem należy przed wprowadzeniem w ruch przymarzniętych wycieraczek delikatnie oderwać je od szyby.

Czy dodatkowe wiadomości odnoszące się do poruszanej tu sprawy będą dla Ciebie wartościowe? Jeśli tak, kliknij ten odnośnik - to wiarygodne omówienie (http://naklejki-wroclaw.pl/produkty/naklejki-magnetyczne-na-samochody).

Jeśli są porządnie przymrożone, odklejenie pióra grozi uszkodzeniem. Pomóc może dobry odmrażacz do szyb, którym warto opryskać szybę i pióro. Śnieg znajdujący się na szybie, po której prowadzone są wycieraczki, także je niszczy.

Powiązany artykuł -
20-02-21 07:15:03