Menu strony

Nadzór nad budowlami na podstawie istniejących aktów prawa - co warto wiedzieć?

Budowa domu czy biurowca łączy się z rozlicznymi formalnościami. Jednym z nich są nadzory budowlane Wrocław. Wydaje się, iż sporo osób wie, co to jest nadzór budowlany, ale czy rzeczywiście? Otóż nadzorem budowlanym nazywamy kontrolę i nadzór nad sprawami budowlanymi według norm prawa budowlanego. W przypadku budowy obiektu nadzory budowlane Wrocław sprawdzają czy obiekt został wybudowany zgodnie z planem zagospodarowania terenu oraz budowlano - architektonicznym. Do tych kompetencji doliczyć powinniśmy kontrolę wodno-kanalizacyjną oraz elektryczną. Taka inspekcja jest zupełnie darmowa i tworzona jest na wniosek zainteresowanego.

Gdy budowa jest bardziej złożona ustanawia się nadzór inwestorski Wrocław. Odpowiada za reprezentowanie inwestora na budowie oraz nadzoruje realizację budowy w oparciu o projekt. Również zajmuje się ogólnymi kwestiami technicznymi, jak też odbiorem ukończonych robót. Można powiedzieć, iż taki dozór pełni rolę pełnomocnika i reprezentuje interesy swego klienta. Przepisy prawa precyzyjnie definiują, przy jakich pracach wymagany jest nadzór inwestorski Wrocław. Zarządzenie o ustalenie nadzoru może podjąć sam inwestor. Bywa niekiedy, że taki pomysł napotyka się z wrogością ze strony firm budowlanych lub kierownika budowy obawiając się wizytacji.
Widok z dołu na biurowiec


Sprawdź też

Skuteczne ocenienie wartości mieszkania w wielkim mieście – czemu lepiej jest się zgłosić do specjalisty?

obrazeczek - firmy
Wycenienie mieszkania to proces, który potrafi przynieść ze sobą dużo problemów. Przełożenie wartości emocjonalnej na pieniężną bardzo często skutkuje za wysoką ceną, która skutecznie odrzuca potencjalnych kupujących.


Przebicie się ze swoją ofertą w wielkim mieście jest niełatwe.


Budowa budową, lecz co w sytuacji, gdy jesteśmy właścicielami już zbudowanych nieruchomości i chcemy, aby były dobrze zarządzane? Zarządzanie nieruchomościami Wrocław załatwi takie kwestie. Aktualnie można zatrudnić firmę wyspecjalizowaną w zakresie kierowania nieruchomościami, która spełni nasze wszystkie oczekiwania. Zarządzanie takie wiąże się z licznymi obowiązkami, które również tyczą się odpowiedzialności majątkowej.

Dopilnowana i dobrze prosperująca nieruchomość to lokata, która zaistnieje tylko wtedy, gdy będzie właściwie zarządzana przez fachową firmę. Zachodzą sytuacje, iż zarządzanie nieruchomościami zlecane jest osobom indywidualnym. Jest to zachowanie ryzykowne, bowiem zarządcą może być osoba z certyfikatem zarządcy nieruchomości oraz musi posiadać ukończony właściwy kierunek. Niektóre nieruchomości są zabytkami, dlatego zarządca powinien posiadać informacje na temat kwestii z dziedziny ochrony zabytków. Jest to bardzo ważne.
Autor http://www.primeproject.pl/
18-06-22 12:58:01