Menu strony

Do czego ludziom konieczny jest rozwój osobisty i czy można nie chcieć się rozwijać?

Po co nam rozwój osobisty? To pytanie koresponduje z inną istotną myślą - dlaczego w ogóle żyjemy? Gdzie wiedzie ta droga? Jedni powiedzą - do szczęścia, inni do kariery, sukcesu, pieniędzy, poświęcenia dla drugich. Wydaje się jednak, że mnóstwo prawd zaczerpniętych z doświadczeń eskalacji ludzkiego gatunku, różnych religii i filozofii pokazuje, że na pewno procedury kierujące naszym życiem skłaniają nas do wejścia na jakiś inny - wyższy niż dotychczasowy poziom funkcjonowania, zbliżający nas do osiągnięcia pełni, wewnętrznej całości, a co za tym idzie, do osiągnięcia odczucia spełnienia,satysfakcji, a częstokroć też swoistego szczęścia.
psycholog
Może się wydawać także, że mamy sposobność dokonania wyboru - będę się rozwijać lub nie. Ale pod tym względem nie mamy wyboru - życie tym, czego nam dostarcza - samo z siebie będzie pchać nas w swym kierunku, a my obierając świadomie ścieżkę rozwoju możemy z nim współpracować, pomagając owemu mechanizmowi pełniej się wyrażać, lub przeciwstawiając jemu, doświadczać życia jako pełnego przeciwności, skierowanego w nas, krzywdzącego i niesprawiedliwego. Jeśli uczucie satysfakcji, spełnienia, odczucia, że życie nam jest przychylne, uznać za wskazówki znajdowania się na drodze celowego rozwoju, to poczucia krzywdy, zmagań, rozczarowania, niesprawiedliwości byłyby wskaźnikami zaniechania owego procesu.


Sprawdź też

Kompetentne i rasowe usługi transportowe hds w Warszawie

transport
Warszawa jest bardzo sporym miastem, więc bez kłopotu odszukasz tu dużo renomowanych i doświadczonych firm, które oferują liczne usługi transportowe. Firm transportowych w Warszawie jest naprawdę multum i większa część z nich proponuje naprawdę wyśmienite usługi wysokiej jakości. Jeżeli interesują Cię przykładowo usługi transportowe hds to możesz być pewien, że Warszawa posiada niesłychanie rozległą a także ciekawą ofertę transportu ciężarowego hds.


Nie trzeba jednak ulec złudzeniu, że rozwojowe jest to, co uważamy za przyjemne i zadowalające, a skierowane przeciwko niemu to, co trudne, nieprzyjemne, napawające lękiem. O nasz rozwój osobisty nie zadba psycholog. Nie decyduje rodzaj wydarzeń, które nas spotykają, tylko nasza stosunek wobec nich, zwłaszcza taka, która nastawiona jest na współdziałanie z procesem życia, odczytywanie jego wskazań, wykorzystywanie doświadczeń do uczenia się, wspieranie i budowania siebie. Rozwój zdaje się więc jest nieubłagany, możemy jedynie spowalniać lub przyspieszać jego szybkość.

psycholog
Doświadczenia wielu osób ukazują też, iż szukając sytuacji i doświadczeń zbliżających nas do źródeł owej mocy zdarza się, że przeżywamy to, gdy jawnie napotkamy na coś, w czym bije sama moc życia. Taki stan na przykład, gdy zobaczymy coś naprawdę cudownego, gdy udało nam się zrealizować zawiłe zadanie, ukończyć jakąś ważną dla nas pracę, zwieńczyć cel, kiedy nas za coś chwalono, gdy zjedliśmy coś naprawdę smacznego, jeszcze lepiej - dobrego i wyszukanego, (ciąg dalszy tego materiału: spegro.pl/pl/prywatny-detektyw-olsztyn/) gdy udało nam się z kimś spotkać - porozumieć, rozmawiać, dotknąć czegoś prawdziwego i istotnego w kontakcie, gdy "nasi wygrali", gdy się w którejś słusznej sprawie ukończonej efektem zmęczyliśmy, gdy byliśmy na łonie natury wdychając jej zapach, gdy dostaliśmy niespodziewany przypływ gotówki akurat w momencie, gdy mogliśmy dzięki niej zaspokoić jakiś upragniony od dawna cel.

Sprawdź dodatkowo - biofeedback Warszawa
18-08-02 07:13:01