Menu strony

Kontrola należności musi okazać się uważnie wykonywana

Jednym z istotnych wyznaczników działania przedsiębiorstwa jest wskaźnik rotacji należności

Jest sporo możliwości na to, by określić, czy przedsiębiorstwo pracuje właściwie oraz czy radzi sobie na rynku tak wspaniale, jak to się zdaje w pierwszym momencie. Dlatego właśnie powinniśmy zaznaczyć, że niesamowicie istotne jest tu to, czy jej klienci w terminie regulują rachunki za usługi oraz czy potrafi ona w odpowiedni sposób odzyskiwać należności, jeżeli ktoś się spóźnia.
kontrolowanie należności finansowych
Tego typu sprawy pomaga ustalić prosty wskaźnik (serwis www) rotacji należności, który oblicza jak często w ciągu roku obrachunkowego konkretny zakład przemienia kredyt kupiecki w gotówkę. Im ten wskaźnik będzie wyższy, tym lepiej firma będzie sobie radziła ze ściąganiem należności. Dlatego każdy dyrektor dąży do tego, by mieć jak najmniej dłużników, ponieważ to przede wszystkim świadczy o jego firmie i jego umiejętności odzyskiwania własnych pieniędzy.
kontrolowanie należności
Kontrola należności ma szansę okazać się prosta z programem

Kiedy chcemy posiadać gwarancję, że nie przeoczymy żadnego kontrahenta oraz ciągle będziemy rozumieli, kto ile jest nam winien, to powinniśmy inwestować w właściwe programy. Przez nie kontrola należności, będzie prowadzona już od samego wystawienia faktury, a więc w dowolnej chwili będziemy mogli sprawdzić, czy któryś z kontrahentów jest nam coś winien i kiedy przemija czas zapłacenia danej faktury. Poza tym, dzięki tego rodzaju programom, będziemy mogli wysłać dobry monit, a przeważnie już samo jego otrzymanie spowoduje, że ludzie pragną jak najszybciej wyrównać swoje zobowiązania.


Sprawdź też

Kredyty konsolidacyjne w SKOK

Jeśli posiadasz dużo kredytów z których kwotą rat sobie nie dajesz rady lub pomału przestajesz, warto abyś poznał kredyt konsolidacyjny SKOK. Oferta jakim jest kredyt konsolidacyjny SKOK jest Twoją ostatnią "deską ratunku". W poniższej części postu opowiem Ci czym szczegółowo jest w SKOK kredyt konsolidacyjny i na czym on polega.

Nie dopuszczajmy do wielkiego zadłużenia

Warto pamiętać, że im większe zadłużenie ma jakiś zakład, tym trudniej będzie nam od niej otrzymać nasze pieniądze. Dlatego tak ważne jest to, by na bieżąco kontrolować terminy płatności i za pomocą odpowiednich programów sprawdzać zadłużenie naszych klientów. Łatwiej jest ściągnąć pieniądze za jedną nieopłaconą fakturę, aniżeli wtedy gdy tych faktur jest już kilkanaście.
17-11-07 15:15:02