Menu strony

Masz nadmiar niezajętego czasu? Więc nie siedź bezczynnie

Często narzekamy na brak czasu, ale wbrew pozorom, w momencie gdy mamy go bardzo dużo zaczynamy się nudzić. Nie jesteśmy w stanie znaleźć sobie zajęcia, jesteśmy gotowi i czekamy zdaje się na jakiś bodziec, który da nam znak do działania. Tymczasem istnieje mnóstwo pomysłów na spędzenie wolnego czasu, oto kilka z nich.


Na wstępie będzie domowo, ale wcale nie będziemy proponować gapienia się w telewizor. Zamiast tego, włącz komputer i odtwórz serial, który miałeś oglądać, jednak zawsze nie starczało cina niego czasu. Nieistotne czy to serial familijny (dobre komedie), serial fantasy, a może też serial z gatunku horrorów (straszne horrory) albo serial komediowy. Był jakiś w pewnym momencie życia, który chciałeś pooglądać, ale nie byłeś w stanie wygospodarować na niego czasu, bo właśnie byłeś zabiegany, miałeś dużo zajęć, zacząłeś się już wciągać i nie dokończyłeś go. Teraz jest świetny czas, żeby to nadrobić.


Masz za dużo czasu? Zabierz się za porządki, na które normalnie brakuje ci czasu. Mogą to być również te szeroko rozumiane porządki w domu jak i w obejściu (w końcu posprzątasz poddasze albo wyrwiesz chwasty), lecz także przez to pojęcie rozumiem domowe naprawy i remonty. Istnieją czasami takie małe zaniedbania, które chciałoby się nadrobić, ale nie ma czasu, to jest właśnie najlepszy moment, żeby naprawić zepsutą półkę czy pomalować zabrudzoną już ścianę.


W taki właśnie dzień możesz też odnowić swoje dawne kontakty. Na pewno masz znajomych, z którymi dawniej byłeś w dobrych relacjach (i nie mówię tu o byłych partnerach), a których teraz zaniedbujesz, nie do końca dlatego, że tak chcesz, ale niestety przez codzienne obowiązki: dzieci, praca, inne poważne rzeczy. Z powodu nadwyżki wolnego czasu możesz to teraz nadrobić, możesz spotkać się z osobą, którą dawno miałeś okazji spotkać, by powspominać. Możesz także rzecz jasna odwiedzić jakiegoś członka rodziny, długo nie widzianego.


A słuchając tych porad możesz też tak normalnie spocząć gdzieś w ustronnym miejscu i pomyśleć: kim jestem, w jakim kierunku zmierzam, gdzie będę za parę lat? Ta chwila dla nas samych, na którą nie możemy sobie pozwolić na co dzień naprawdę wyjdzie ci na dobre. Spośród wszystkich rzeczy, które mamy lub chcielibyśmy mieć właśnie tego brakuje nam najbardziej – chwili dla siebie, chwili, żeby zrozumieć samego siebie.
21-03-08 07:27:04