Menu strony

Twój lot jest odwołany? Pamiętaj o swoich prawach i wnoś o odszkodowanie. Istnieje sporo wytycznych, co do tego zagadnienia

Szkoda, iż w naszym życiu nie może być zawsze wszystko perfekcyjnie. Być może i po jakimś okresie bylibyśmy tym znudzeni, ale kto wie? Nie należy odrzucać pozytywów, a tym mogłaby być na przykład wspaniała wycieczka bez nadmiernych problemów czy mecz naszej drużyny, wspaniale rozegrany, od pierwszej do ostatniej minuty, z najlepszym z możliwych wyników.
Lotnisko
Gdyby zawsze się udawało byłoby zapewne za idealnie, by było to realne. Takie coś występuje jedynie w filmach i to przecież nie od początku do końca. Solidny film to ten, gdzie istnieje konflikt i kłopot, jakie trzeba rozwiązać. No więc podobnie jak w życiu musimy poradzić sobie z nieoczekiwanymi sytuacjami, jak przykładowo odwołany lot.

Jeśli już to przeżyłeś to wiesz, jakie jest to smutne. Masz wszystko ustalone, zaplanowane, nic nie może cię wybić z równowagi, aż tu nagle okazuje się, iż wszystko się posypało. Lot jest odwołany, a ty czekasz na lotnisku i nie wiesz, co co dalej począć. Pamiętaj o przysługujących ci prawach. Każdy pasażer bowiem ma możliwość skorzystania z odszkodowania za odwołany lot.

Sprawdź też

Czy podróż samolotem to wygoda i ekonomia czasu? Naturalnie, jednak nie zaszkodzi zapoznać się z prawami, które stoją na naszej straży.

pasażerowie samolotu
Wyprawy kształcą – to stwierdzenie słyszymy od wielu ludzi i sami ich doznając mało przypuszczalnym jest, że się z nimi nie zgodzimy. Każda wyprawa wiąże się jednakże z niezbędnością transportu. Jaki typ wybierzemy zależy już od nas oraz naszego kapitału, a także ekstra okazji upublicznianych w Internecie.


Śmigło
Przede wszystkim, kiedy twój lot będzie anulowany, to twój przewoźnik ma obowiązek zagwarantować ci informację o twoich prawach. Musi to być dostarczone w pisemnej formie informacji. To faktycznie całkowita podstawa, gdyż w grę wchodzą następne rodzaje odszkodowania (więcej wskazówek). Przede wszystkim istnieje takie coś, jak prawo przejdź www.winski.pl/ do opieki. Znaczy to, że jeśli musimy czekać na nowy lot dobę lub dłużej to przewoźnik musi nam zapewnić nocleg i transport na lotnisko i z lotniska do miejsca, gdzie będziemy nocować. Musi nam też naturalnie zaoferować jedzenie i napoje. No i jak odszkodowanie to oczywiście pieniądze.


W zależności od odległości, którą mieliśmy w planie pokonać wypłata odszkodowania pieniężnego różnie się rozkłada. Dodatkowo, w ramach odszkodowania posiadamy pełne prawo zwrotu ceny biletu i bezpłatnego powrotu. Istnieje także inna interesująca możliwość, a jest nią prawo (źródło artykułu) do zmiany planu podróży. Jak widzimy możliwości jest naprawdę dużo. Nieważne, w jakiej sytuacji będziemy pamiętajmy, iż przysługują nam prawa, jakie przewoźnik musi przestrzegać. Być może miałeś już kiedyś taką sytuację, że lot się nie odbył, a ty nie starałeś się o odszkodowanie, gdyż nie miałeś o tym pojęcia. Kolejnym razem nie popełnij tego samego błędu.
19-12-19 13:09:19