Menu strony

Zarządzanie projektami to multum odpowiedzialności, lecz i satysfakcjonujące cele do osiągnięcia. czym powinien się odznaczać kierownik projektu?

Jaka byłaby dzisiejsza rzeczywistość bez odpowiedniej kadry menedżerskiej? Z pewnością mniej uporządkowany i wypełniony mniejszą porcją ambicji. Tak się składa, że praca menadżerska pociąga za sobą sporą odpowiedzialność, przez co stawka rośnie bardzo prędko. Niekiedy więc tylko najbardziej twardzi psychicznie wytrzymują to charakterystyczne tempo. Zwłaszcza jest to zauważalne, gdy pomyślimy o zarządzaniu projektami.
ludzie na spotkaniu biznesowym
Każdy, kto się tym zajmuje wie, jak istotny jest samodoskonalenie i rozwój. Stąd również szkolenia zarządzanie projektami cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Zjeżdżają się na nie zwłaszcza ludzie już z bogatym doświadczeniem, którzy pragną być jeszcze bardziej biegli w tym, co robią.

Zarządzanie projektami to dziedzina, której priorytetem jest najbardziej skuteczne osiąganie celów projektów. Nie byłoby to jednakowoż tak niezawodne, gdyby nie jednoczesna neutralizacja wpływu ryzyka i różnych ograniczeń. Zarządzanie projektami to także tworzenie solidnej motywacji zespołu projektowego i najbardziej niezawodną komunikację pomiędzy beneficjentami projektu (poznaj na stronie). Niezwykle istotne jest, żeby mieć konkretną wiedzę – najbardziej istotna z nich to praktyczna wiedza o tym, jak eliminować ryzyko porażki, i to na każdym etapie cyklu życia projektu.

Sprawdź też

Szkolenia - lepsze umiejętności, dobra praca

Kurs biznesowy
Rynek pracy oczekuje od nas ciągłego dokształcania. Ci, którym marzy się lepsza praca i solidne umiejętności powinni znaleźć dla siebie odpowiednie szkolenie. Oferta bywa interesująca, jak natomiast podjąć wartościową decyzję?


uczestnik szkolenia
Takie ryzyko może się zjawić w każdym projekcie, kiedy pojawia się brak możliwości eliminowania niepewności, która jest związana z przyszłymi wydarzeniami. Występować one mogą na każdym etapie projektu, a najczęściej biorą się z dynamiki komunikacji pomiędzy uczestnikami, różne wydajności zespołów projektowych, innych wytycznych otoczenia zewnętrznego i złego planowania. W takiej dziedzinie niezwykle istotny jest właściwy zakres uprawnień. Liczą się również odpowiedzialność i odpowiednie kompetencje. Kierownik projektu powinien odznaczać się tego typu cechami, gdyż uczestniczy on bezpośrednio w procesie zarządzanie projektem, czyli panuje nad koordynacją zadań projektu, musi umieć utrzymać motywację całego zespołu projektowego, co przyczynia się bardziej do realizacji wyznaczonych celów.


Powinien także potrafić właściwie reagować na pojawiające się na stałe problemy. Bardzo istotnym zadaniem kierownika projektu jest także właściwa komunikacja ze sponsorem projektu oraz uczestnikami projektu. Pomaga to w jasnym sprecyzowaniu konkretnych zmian, a również umożliwia zdefiniowanie pojawiających się zagrożeń.
14-12-11 14:59:18