Menu strony

Polskę czeka kryzys, jakiego nie było od początku III RP

W Warszawie w siedzibie siedzibie Polskiej Akademii Nauk odbyła się debata ekonomiczna pt. "Alternatywa" nt.

Często o rzeczach, które nam mogą się spodobać dowiedzieliśmy się na podstawie recenzji. Może tak będzie w tej sytuacji, ponieważ zapraszam do lektury pokrewnego artykułu.

programu gospodarczego zorganizowana przez Prawo i Sprawiedliwość.

W poniedziałkowej debacie, wzięło udział ponad 30 ekspertów. M.in:
prof. Instytutu Nauk Ekonomicznych PAN Ryszard Bugaj, prezydent Robert Gwiazdowski, Ireneusz Jabłoński, Witold Modzelewski, Prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego Elżbieta Mączyńska-Ziemacka, wiceprezydent Centrum im. Adama Smitha Andrzej Sadowski, Jan Wojtyła, Leokadia Oręziak, a także Grażyna Ancyparowicz, Adam Glapiński, Stanisław Gomułka, Andrzej Kazimierczak, Janusz Szewczak, główny ekonomista i analityk rynków finansowych Internetowego Domu Maklerskiego Marek Zuber.

Głównym tematem debaty były: finanse publiczne, podatki, bezrobocie, rynek pracy oraz polityka rodzinna.

Wśród propozycji PiS są m.in. zmiany i reformy w systemie podatkowym - połączenie PIT i CIT w jednej ustawie i nową ustawę o podatku VAT, uproszczenia podatków, 10-letni plan walki w bezrobociem, aktywizacja bezrobotnych, wsparcie dla rodzin, reformy polityki prorodzinnej, przywrócenie możliwości przechodzenia na emeryturę w wieku 60 i 65 lat, podatek bankowy i podatek dla hipermarketów, a także za­ostrze­nie kar za ko­rup­cję oraz wprowadzić dopłaty i ulgi podatkowe dla przedsiębiorców, którzy tworzyliby nowe miejsca pracy.

Źródła

  • Propozycje gospodarcze PiS. Debata ekonomiczna - - 24 września 2012
  • JAPA/PolsatNews - Debata ekonomiczna PiS - - 24 września 2012


Autorzy, Źródło: Wikinews na licencji CC-BY 2.5
20-04-23 07:13:19