Menu strony

Giełda - czy warto kupować obligacje?

Szukając metod na inwestowanie środków, coraz większa rzesza inwestorów wybiera zakup obligacji skarbowych. Jak unaoczniły wieloletnie badania, te papiery wartościowe są najbezpieczniejszym sposobem na umieszczenie pieniędzy. Zysk, jaki oferują określonej osobie nie jest bardzo wysoki, jest jednak pewny. Dlatego planując jakąś ryzykowną inwestycję, zawsze dobrze jest mieć asekurację finansową w tej formie.
Na czym polega taka inwestycja? (publikacja na podstawie)

Pieniądze, Euro
Obligacje to papiery wartościowe wydawane przez państwo.Mają w każdym przypadku stałe oprocentowanie i oferują kilka propozycji terminu, na jaki umieszcza się pieniądze. Państwo Polskie oferuje obligacje na okres 2, 3, 4 i 10 lat. Oprocentowanie lokaty pieniężnej zależy od preferowanej przez inwestora długości lokaty. Jedna sztuka obligacji skarbowej kosztuje zawsze 100 zł, jest to więc minimalna kwota jaką można ulokować w ten sposób. Wydawanie tego rodzaju papierów wartościowych pomaga państwu w kontroli dziury budżetowej. Tą metodą władza pożycza od obywateli pieniądze na korzystne dla siebie, jak i dla ludzi oprocentowanie. Bezpieczeństwo takiej lokaty bierze się z faktu, że gwarantem jest największy podmiot rynkowy, który teoretycznie nie może zbankrutować – państwo. Kupując obligacje skarbowe nie trzeba się więc martwić groźbą kryzysu finansowego.

Alternatywy -

Świnka skarbonka
Rzecz jasna jest wiele alternatyw inwestycyjnych. Każda cechuje się jednak różnym ryzykiem i możliwym zyskiem – im znaczniejsze ryzyko, tym wyższy ewentualny zysk. Najbardziej obiecującą inwestycją jest zawsze giełda. Tego typu inwestycja jednak cechuje się wielkim ryzykiem i wymaga doświadczonego maklera i sporej dozy szczęścia, żeby była opłacalna. Wielu inwestorów straciło ostatnimi czasy ogromne kwoty z powodu kryzysu finansowego. Niektórzy analitycy przewidują, że tego typu przypadek może się w najbliższym czasie zdarzyć ponownie. W razie kryzysu pomocy nie udzieli nawet najbardziej doświadczony makler.


Sprawdź też

Praca w nieruchomościach

dom
Jak w każdej branży, tak i w tej niezbędne są pewne umiejętności i wiedza. Nie ma jednak aktu prawnego, który określałby, jakie wykształcenie jest niezbędne do zajmowania danego stanowiska. Oczywiście nie oznacza to, iż takie wymagania nigdzie nie obowiązują.
Dużo instytucji maklerskich oferuje także swoją specjalistyczną wiedzę i zachęca do inwestowania w przedmioty, które z czasem zyskują na wartości. Hitem okazują się być w tym miejscu wina i instrumenty muzyczne. Taka lokata wymaga jednak większego kapitału na początek.
18-06-22 14:45:04